Kultūra

2015.02.22 17:11

Kaune atidaroma R. Mikutavičiaus paveikslų kolekcijos paroda

BNS2015.02.22 17:11

Kaune sekmadienį atidaroma kunigo Ričardo Mikutavičiaus 80–osioms gimimo metinėms skirta jo paveikslų kolekcijos paroda.

Kaune sekmadienį atidaroma kunigo Ričardo Mikutavičiaus 80–osioms gimimo metinėms skirta jo paveikslų kolekcijos paroda.

Teologijos mokslų daktaras, poetas ir kolekcininkas R. Mikutavičius dėl šios kolekcijos 1998 metais buvo žiauriai nužudytas, o jo kolekcija – pagrobta.

Anot Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus, ši kolekcija buvo viena iš žinomiausių ir garsiausių Lietuvoje privačių Europos dailės kūrinių kolekcijų, surinktų sovietmečiu.

1996 metais išleistas kunigo kolekcijos katalogas liudija, kad ją sudarė 51 paveikslas, 15 skulptūrų ir kelios dešimtys taikomosios dailės dirbinių, sukurtų XVI–XX amžiais įvairiose Europos šalyse.

Parodoje lankytojams bus eksponuojami rasti garsiosios kolekcijos paveikslai. Greta eksponuojami tušti rėmai, kurie primins, kad jie vis dar laukia nesurastųjų kolekcijos paveikslų.

Paroda M. Žilinsko dailės galerijoje veiks iki gegužės mėnesio. Prieš parodos „Amžinybės pažadas: paveikslai iš kun. Ričardo Mikutavičiaus (1935–1998) kolekcijos“ atidarymą Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje bus laikomos šv. Mišios.

1998 metų birželio 31-sios vakarą R. Mikutavičius buvo įviliotas į svetimą butą. Ten jis buvo svaiginamas eteriu, po to žudikų automobilio bagažinėje nuvežtas prie Nemuno, kur dar gyvas buvo išrengtas, suvyniotas į tinklą ir nuskandintas. Nusikaltėliai iš kunigo buto pavogė įvairių meno vertybių, įvertintų daugiau kaip 5 milijonais litų.

2000 metais kaunietis Vladas Beleckas pripažintas kaltu dėl kunigo nužudymo ir jo meno kolekcijos vagystės organizatoriumi ir teismo sprendimu įkalintas iki gyvos galvos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.