Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

A. Čekuolis: atrodėme kaip rusai, o dabar neatskirsi nuo paryžiečių

Iš pradžių mes atrodėme kaip rusai – kaip apsivilkę, kaip žiūrime į parduotuvių vitrinas. Dabar lietuvių neatskirsi nuo paryžiečių, ypač jaunų panų. Prakaitu jau labai retas kas atsiduoda, nors moterys visada žinojo, kas yra dezodorantas. Dabar kartais lietuvius dar su lenkais sumaišo.

Iš pradžių mes atrodėme kaip rusai – kaip apsivilkę, kaip žiūrime į parduotuvių vitrinas. Dabar lietuvių neatskirsi nuo paryžiečių, ypač jaunų panų. Prakaitu jau labai retas kas atsiduoda, nors moterys visada žinojo, kas yra dezodorantas. Dabar kartais lietuvius dar su lenkais sumaišo.

Taip penktadienį Vilniaus knygų mugėje pristatydamas naujausią savo knygą „Iš ko juokiasi pasaulis“ teigė rašytojas, keliautojas, žurnalistas Algimantas Čekuolis.

Po Nepriklausomybės paskelbimo, kai atsivėrė geležinė uždanga, A. Čekuolis lietuvių grupes vežiojo po užsienio valstybes, dirbo gidu.

Vytaro Radzevičiaus paklaustas, kuo dar tuomet išsiskirdavome iš vakariečių, keliautojas prisiminė, kad smarkiai taupydavom pinigus – po du, po tris kartus delne suspaudę perskaičiuodavom. Dabar su pinigais elgiamės laisviau, labiau mokame kalbų.

Kaip suvalkiečiai pergudravo masajus

Pasak A. Čekuolio, iš penkių darbų, kuriuos jam teko gyvenime dirbti, kelionių gido patiko labiausiai. Naujojoje knygoje yra daug smagių epizodų iš tų kelionių. Susitikime su skaitytojais A. Čekuolis plačiau prisiminė vieną.

„Vienoje kelionėje buvo keturios suvalkiečių poros. Nuvežiau jas į masajų genties buveinę. Vietiniai pasiūlė suvalkiečiams pamėtyti į taikinį ietimis, kuriomis ginasi nuo liūtų. Supratę, kad čia jų vyrai masajų nepranoks, suvalkietės pasiūlė surengti pilvų mūšį. Masajai aukšti, bet liekni vyrai. Noriai leidosi į rungtynes, tačiau stotingieji suvalkiečiai nugalėjo. Po metų su kita grupe grįžęs į tą patį kaimą išgirdau, kad vietiniai kilnias dainas dainuoja apie tą mūšį su lietuviais. Štai kodėl iš visų mano darbų labiausiai patiko gido“, – juokėsi A. Čekuolis.

Pasak rašytojo, kasmet išleisti po knygą jis sutaręs su leidykla ir dabar neturi kitos išeities. „12 metų gripu neapsikrečiu. Esu užprogramuotas būti sveikas, nes reikia pelnytis duoną“, – šmaikštavo A. Čekuolis, pridurdamas, jog svarbiausia filosofija – mokėk iš savęs pasišaipyti, tada ir sveikas būsi.

„Lietuvoje yra trys svarbiausios šventė – Kalėdos, Velykos ir susitikimas su A. Čekuoliu „Knygų mugėje“. Taip knygos „Iš ko juokiasi pasaulis“ pristatyme teigė A. Čekuolio kolega Vytaras Radzevičius. Pilnutėlė salė ovacijomis ir šūksniais „teisybė“ palydėjo šiuos žodžius.

Apie meilės galią ir narsos šaknis

Pasak leidėjų, naujausioje A. Čekuolio knygoje nerasime išsigalvojimų. Ji parašyta manantiems, jog gyvenimas įdomesnis ir labiau jaudina negu beletristika. Naujausias A. Čekuolio kūrinys vadinamas faktų proza apie narsos šaknis, kairiarankių paslaptį, meną gyventi, gyvūnų psichologiją, meilės galią ir grimasas – iš viso 53 temos ir suvalkiečių nuotykiai Afrikoje.

Naujausia autoriaus knyga nėra ankstesniųjų pakartojimas ar tęsinys. Pasak leidėjų, ji apie tai, kas iš tikro vyksta gyvenime – keistus, juokingus, bet tikroviškus dalykus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi