Kultūra

2015.09.08 13:45

Knygų mugės lankytojus pasitiks muzikinė naujovė

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Ketvirtadienį prasidėsiančioje knygų mugėje pirmą kartą veiks „Muzikos salė“. Joje dalyvaus Lietuvos muzikos leidėjai ir atlikėjai, vyks apie 40 koncertų.

Ketvirtadienį prasidėsiančioje knygų mugėje pirmą kartą veiks „Muzikos salė“. Joje dalyvaus Lietuvos muzikos leidėjai ir atlikėjai, vyks apie 40 koncertų.

Antroje „Litexpo“ parodų centro salėje darbininkai baigia montuoti sceną, stendų lentynas. Čia, senajame parodų centro pastate, nuo rytojaus veiks Knygų mugės „Muzikos salė“. Pirmą kartą Lietuvos atlikėjai ir leidybos kompanijos muziką pristatys vienoje vietoje.

„Mes realiai visada ir būdavome knygų mugėje, tačiau būdavome labai skirtingose vietose, o šiemet mes susibūrėme į vieną vietą ir AGATA, kaip visus atstovaujanti organizacija, tiesiog subūrė visus į vieną vietą – parodysime, kuo esame ypatingi.

Muzikos leidėjai, lygiai taip pat kaip ir knygų leidėjai, ruošiasi pristatyti, parodyti, kas čia šiemet įvyko svarbiausio, kokie yra naujausi įrašai. Tai jų atlikėjai turės galimybę kiekvienas po valandą pristatyti, parodyti, susitikti su savo gerbėjais.“, – pasakojo Lietuvos gretutinių teisių asociacijos AGATA direktorė Agnė Masalskytė.

Muzikos salėje veiks 23 stendai, kuriuose naujausius albumus pristatys ir Aistė Smilgevičiūtė, ir „G&G Sindikatas“, ir Valstybinis simfoninis orkestras. Unikalia patirtimi dalysis 30 metų veiklos jubiliejų paminėjusios grupės „Antis“ lyderis Algirdas Kaušpėdas ir „Dainos teatras“. Bus galima susipažinti ir su XVII amžiaus Lietuvos didžiosios kunigaikštystės muzika. Iš pusės tūkstančio vinilinių plokštelių išsirinkti sau patikusią.

„Šita muzikos salė yra labai geras postūmis ir derinys ateičiai, kad tiek žiūrovai, tiek muzikantai, kurie atėję, pamatę galbūt toliau eitų ir galvotų, kaip tai galima pristatyti. Manau, kad čia yra puiki erdvė išgirsti įvairių stilių muziką, ir knygų mugės metu pasiklausyti  muzikos, įsigyti kompaktinių plokštelių, pabendrauti su atlikėjais, nes nelabai tokių progų daug rasime, kai galime vienu metu nusipirkti knygą, paklausyti koncertų, pabendraut su atlikėju“, – džiazo muzikantas, saksofonininkas Kęstutis Vaiginis.

Pirmieji muzikantai pasirodys jau ketvirtadienį  14 val., o koncertai baigsis tik sekmadienio popietę. Kęstutis Vaiginis su pianistu Dmitrijumi Golovanovu koncertuos šeštadienį. Keistuolių teatro aktoriai siūlys žaidimus vaikams ir suaugusiems. Specialiai šiam renginiui ruošiami penktadienio ir šeštadienio vakaro projektai, kuriuose pasirodys „LRT Opus Ore“ koncertų ciklo dalyviai ir „Auksinio disko“ laureatai. Įėjimas į Muzikos salę – su Knygų mugės bilietu, papildomai mokėti nereikės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.