Kultūra

2015.02.18 16:45

M. Mažvydo biblioteka mugėje kvies ieškoti dingusio rakto

LRT.lt 2015.02.18 16:45

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka žada Vilniaus knygų mugėje pasiūlyti kaip niekada gausią ir įvairią renginių programą, rašoma pranešime spaudai.

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka žada Vilniaus knygų mugėje pasiūlyti kaip niekada gausią ir įvairią renginių programą, rašoma pranešime spaudai.

Pirmąją mugės dieną, ketvirtadienį, lankytojams bus pristatyti penki nauji bibliotekos leidiniai: knygos „Lituanistika ir kultūros politika (2003–2013). Parlamentinės komisijos istorija ir ataskaita“, E. Teixidoro „Skaitymas ir gyvenimas“, „Meilė Lukšienė: bibliografijos rodyklė, 1937–2013“, „Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos inkunabulai“ ir kompaktinių plokštelių rinkinys „Balsai iš praeities: prieškario Lietuvos atlikėjų įrašai šelako plokštelėse“. Visus šiuos leidinius, taip pat ir vertingiausią ankstesnių metų produkciją, bus galima įsigyti 3 salėje įsikūrusiame Lietuvos nacionalinės bibliotekos stende (3.03).

Tame pačiame stende mugės lankytojai turės progą tapti detektyvais – įsitraukti į interaktyvų detektyvinį žaidimą ir surasti dingusį raktą nuo saugyklos, kurioje laikomos 1473 metais išleistos knygos, vadinamos inkunabulais. Visi dalyviai, per 5 minutes išsprendę užduotį, dovanų gaus lietuvių kilmės rašytojos Jo Dereske elektroninę detektyvinę knygą ir bus pakviesti į ekskursiją po Nacionalinės bibliotekos Dokumentų konservavimo ir restauravimo centrą. 3.03 stende bus laukiami ir Vilniaus knygų mugės organizatorių inicijuoto „Lobių žaidimo“ dalyviai, norintys atsiimti prizą už surastą lobį.

Nacionalinė biblioteka taip pat aktyviai dalyvaus Bibliotekų erdvėje (3 salės galerijoje, II aukšte), į kurią užsukę lankytojai galės pasitikrinti savo intelekto koeficientą ir iššifruoti du terminus – e.klasika ir ibiblioteka. Čia pat įkurtoje laboratorijoje bus organizuojami užsiėmimai, kuriuose Nacionalinė biblioteka kartu su „Robotikos mokykla“ pakvies susimeistrauti netikėčiausią knygos skirtuką.

15 val. Nacionalinės bibliotekos stende bus įteikti apdovanojimai iniciatyvos „Bibliomūšis“ nugalėtojams. Rugsėjo–gruodžio mėnesiais projekto „Bibliotekos pažangai 2“ organizuotame protų mūšyje dalyvavo beveik 150 Lietuvos viešųjų bibliotekų komandų, kurias visas įveikė ir prizines vietas pelnė Lietuvos aklųjų bibliotekos Vilniaus filialo komanda „LABukai“, Pravieniškių filialo atstovai „Protų zona“ ir Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos komanda „Lengvai“.

Sekmadienį, šeimos dieną, 14 val. 30 min. bibliotekos stende su skaitytojais bendraus ir autografus dalys akcijos „Metų knygos rinkimai 2014“ laureatai.