Kultūra

2019.03.28 21:07

Anatolijaus Šenderovo duktė: jo mirtis buvo netikėta

BNS2019.03.28 21:07

Šią savaitę JAV mirusio kompozitoriaus Anatolijaus Šenderovo duktė Žaneta Brandt sako, kad tėvo išėjimas buvo netikėtas, jis turėjo ateities planų, aktyviai planavo 75-mečio koncertą.

„Tai buvo netikėta mirtis. Jis planavo savo 75 metų jubiliejų, koncertą, buvo sudaryta programa“, – ketvirtadienį BNS sakė Ž. Brandt.

73 metų A. Šenderovas mirė pirmadienį JAV, Naujajame Džersyje, viešėdamas pas dukrą.

Ž. Brandt teigimu, suplanuotas koncertas įvyks Nacionalinėje filharmonijoje 2020 metų rudenį.

„Koncertas vyks, ir mes visi švęsime jo gimtadienį, jo kūrybą. Deja, jau be jo“, – sakė duktė.

Anot jos, A. Šenderovo muzika buvo universali, ją suprato, mėgo ir muzikai, ir nieko bendra su muzika neturintys žmonės.

„Kai paprastas žmogus išgirsta muziką, jis paprastai vertina – man patinka arba nepatinka. Ir kai neprofesionalas sako, kad man labai patinka, noriu dar klausyti, man atrodo, tai daug pasako apie jo muzikines priemones, muzikos gelmę ir tai, kad jis palietė daugelio žmonių sielas“, – sakė Ž. Brandt.

Ji tvirtino, kad dar per anksti kalbėti apie tėvo palikimo įamžinimą, nors pripažino, jog ta tema kalbėjusis su A. Šenderovu.

„Mes su juo kalbėjome apie muziejų, litvakų muziejaus filialą galbūt jo namuose“, – svarstė moteris.

Nacionalinės premijos laureato A. Šenderovo palaikai ketvirtadienį pargabenami iš JAV. Penktadienį jis bus laidojamas Sudervės žydų kapinėse Vilniuje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt