Kultūra

2015.09.08 13:45

Mėgėjų meno kolektyvams išdalytos „Aukso paukštės“

LRT2015.09.08 13:45

Mėgėjų meno kolektyvai šešioliktą kartą apdovanoti „Aukso paukštėmis“. Šie apdovanojimai mėgėjų meno kolektyvams teikiami už aktyvią pastarųjų metų veiklą: naujų programų parengimą, koncertus, dalyvavimą svarbiausiuose šalies renginiuose, konkursuose pelnytus prizus, festivalių, konkursų, seminarų inicijavimą.

Mėgėjų meno kolektyvai šešioliktą kartą apdovanoti „Aukso paukštėmis“. Šie apdovanojimai mėgėjų meno kolektyvams teikiami už aktyvią pastarųjų metų veiklą: naujų programų parengimą, koncertus, dalyvavimą svarbiausiuose šalies renginiuose, konkursuose pelnytus prizus, festivalių, konkursų, seminarų inicijavimą.

Nominacija „Už nuopelnus tautinei kultūrai“ bus įteikta Lietuvos edukologijos universiteto profesorei, baletmeisterei Laimutei Kisielienei, pranešė Lietuvos liaudies kultūros centras.

Chorų kategorijoje nominaciją „Tarptautinio spindesio žvaigždė“ pelnė Šiaulių choras „Dagilėlis“ ir jo vadovas Remigijus Adomaitis, „Ryškiausia Lietuvos žvaigžde“ tapo Vilniaus Bernardinų bažnyčios mišrus choras „Langas“ ir jo vadovė Rita Kraucevičiūtė, o nominacija „Naujai suspindusi žvaigždė“ skirta Vilniaus miesto moterų chorui „Viva“ ir jo vadovėms Vilijai Mažintaitei bei Valerijai Skapienei.

Choreografijos srityje šiemet paskelbti trys laureatai: geriausiu miestelio šokių kolektyvu ir vadovu pripažinta Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro pagyvenusiųjų liaudiškų šokių grupė „Diemedis“ bei jos vadovė Egidija Šėgždaitė, geriausiu rajono šokių kolektyvu ir vadovu paskelbta Marijampolės kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupė ,,Jotvingis“ ir vadovė Alina Kvietkauskienė, geriausio miesto šokių kolektyvo ir vadovo nominaciją pelnė Vilniaus miesto Vilkpėdės bendruomenės socialinių paslaugų centro pagyvenusiųjų žmonių liaudiškų šokių grupė „Šimtažiedis“, kuriai vadovauja Rūta Januškevičienė.

Geriausiu krašto folkloro ansambliu ir vadovu paskelbtas Kelmės kultūros centro folkloro ansamblis „Taduja“ bei jo vadovas Osvaldas Gerbenis, geriausiu miesto folkloro ansambliu ir vadovu – Birštono kultūros centro folkloro ansamblis „Raskila“ ir jo vadovai Algirdas Seniūnas bei Roma Ruočkienė.

Geriausia liaudiškos muzikos kapela pripažinta Joniškio kultūros centro liaudiškos muzikos kapela, kuriai vadovauja Edita Rudienė.

Pučiamųjų instrumentų orkestrų kategorijoje nominacija „Naujai suspindusi žvaigždė“ skirta Vilkaviškio moksleivių orkestrui ir jo vadovui Sauliui Mickevičiui, „Ryškiausia Lietuvos žvaigžde“ tapo Pabradės miesto kultūros centro Pavoverės filialo varinių dūdų orkestras bei jo vadovas Bronislovas Vilimas.

Geriausiu liaudies instrumentų orkestru ir vadovu tapo Alytaus muzikos mokyklos liaudies instrumentų orkestras, kuriam vadovauja Dainius Steponavičius, Violeta Prakopavičienė, Edita Radvilavičienė ir Gražina Noreikienė. Geriausio tradicinės instrumentinės muzikos atlikėjo ir vadovo nominacija atiteko Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro tradicinių styginių instrumentų grupei ir jos vadovui Raimondui Sinkevičiui.

Geriausio mėgėjų teatro ir vadovo nominaciją pelnė du kolektyvai – Kretingos rajono kultūros centro Egidijaus Radžiaus teatras, vadovaujamas Nerijaus Gedmino bei Donato Žilinsko, ir Varėnos kultūros centro Matuizų filialo teatras „Giraitė“ ir jo vadovė Irena Čeplikienė. Geriausio lėlių teatro ir vadovo nominaciją pelnė Molėtų kultūros centro lėlių teatras „Rudnosiukas“ ir jo vadovė Laima Grigelevičienė.

Laureatus renka kiekvieno žanro kolektyvams vertinti sudaryta kompetentinga komisija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.