Kultūra

2019.04.01 12:38

„Laisvės“ apdovanojimą pelniusi aktorė: jos vaidinamos moterys – degančių akių

LRT.lt2019.04.01 12:38

Jaukų ir šventišką Teatro dienos vakarą po žaismingai suvaidinto spektaklio „Fantazijus“ visų žiūrovų, Vilniaus mažojo teatro (VVMT) draugų, scenos legendų ir kolegų akivaizdoje aktorei Indrei Patkauskaitei įteikta skulptoriaus Dariaus Bražiūno „Laisvės“ statulėlė, rašoma VVMT pranešime spaudai.

Apdovanojimą įteikė režisierė Gabrielė Tuminaitė, sakydama, jog I. Patkauskaitė yra tas teatro žmogus, kuris be gailesčio atiduoda, kuriuo visi žavisi. Ištikimas ir patikimas. „Išaušo proga nebesikuklinti, o padėkoti tau viešai“, – sakė režisierė, dėkodama aktorei už išskirtinį metų darbą – Katrės vaidmenį spektaklyje „Marti“.

Šventinį vakarą sveikinimo kalbą tarė ir teatrologė Audronė Girdzijauskaitė. Pasak jos, Lietuvos teatras pusė savo išgyvento amžiaus buvo ant tokios aukštos bangos, kad mus pažino pasaulis. „Nežinau kitos tokios šalies, kurioje taip būtų nutikę. Todėl mūsų teatrą reikia mylėti ir gerbti“, – sveikinimo kalboje teatro bendruomenei sakė A. Girdzijauskaitė.

Aktorė Indrė Patkauskaitė buvo atvira: „Jaučiu, kad gavau patį didžiausią apdovanojimą, kokį išvis įmanoma gauti. Kai režisierius pasitiki aktoriumi, jis pasieks norimą tikslą. Visa tai aš patyriau, todėl eiti kūrybos keliu buvo gera ir lengva“, – kalbėjo Indrė Patkauskaitė.

Pasak teatrologės Ramunės Balevičiūtės, I. Patkauskaitė – scenine individualybe apdovanota aktorė. „Jos vaidinamos moterys – degančių akių, skvarbaus žvilgsnio, ugningo temperamento, bet kartu trapios, pažeidžiamos, išdidžios, gebančios aukotis. Kartais – šiurkščios, tiesmukos, bet viduje slepiančios švelnumo ilgesį“, – kalbėjo R. Balevičiūtė. Anot jos, aktorę iš kitų išskiria ir požiūris į profesiją, kuklumas, atsidavimas teatrui.

„Išmintis ir dėmesys, nuoširdumas ir valia – savybės, būtinos aktoriui, kūrėjui.  Nepasitikėkite įkvėpimu. Susikaupkite ties išsakytomis savybėmis, kurios atveria kelius į Laisvę. Pasveikinkime tuos, kurie eina šiuo keliu. Privalome įžvelgti žmoguje tai, kas kilnu, aukšta ir šviesu, nepamiršdami savęs. Tai darykime! Patys įvertinkime save, kitą pamatuodami garbe ir Meile. Palaiminkime savo ir kito darbus“,  – sveikinimo laiške visai VMT bendruomenei teigė teatro įkūrėjas ir meno vadovas Rimas Tuminas.

Vakaro įspūdžiai vėliau pasklido socialiniuose tinkluose. „Pagarba Mažajam teatrui, kuris iš tikrųjų šiuo metu yra Didysis. Kur gyvena tikrojo teatro meno dvasia, nepasiduodanti profanacijai ir beverčiams teatriniams eksperimentams. Teatras negali gyvuoti be jausmo, atsidavimo, savęs paaukojimo ir meilės žiūrovui. Šįvakar viskas čia buvo“, – taip feisbuke šventę apibendrino žurnalistė Laima Lavaste.

Parengė Rūta Jakimauskienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.