Kultūra

2015.09.08 13:45

Naisiai paskelbti mažąja Lietuvos kultūros sostine

Lidija Jankauskienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Šiaulių rajono gyvenvietė Naisiai paskelbti šių  metų mažąja Lietuvos kultūros sostine. Nuo šiol kasmet mažosios kultūros sostinės vardas bus suteikiamas vis kitam miesteliui ar gyvenvietei.

Šiaulių rajono gyvenvietė Naisiai paskelbti šių  metų mažąja Lietuvos kultūros sostine. Nuo šiol kasmet mažosios kultūros sostinės vardas bus suteikiamas vis kitam miesteliui ar gyvenvietei.

Nasiai yra pirmoji gyvenvietė, kuriai suteiktas Mažosios kultūros sostinės vardas. Naisiai pripratę prie kultūros iššūkių – bemaž 40 metų čia veikia literatūros  muziejus, kuriame kasmet įteikiama Zigmo Gėlės literatūrinė premija už pirmąją poezijos knygą, vyksta Naisių vasaros festivaliai šeimoms, daug kitų renginių. Šiemet jų bus dar daugiau.

„Bus daug festivalių: Vaikų ir jaunimo teatrų festivalis, kuris vyks kovo mėnesį, taip pat kovo mėnesį bus įteikta ir respublikinė Labdaros ir paramos fondo premija „Švieskime vaikus“ už geriausią vaikišką knygą, čia atskris ir Poezijos pavasario paukštė, kuri įteiks 39-tą Zigmo Gėlės premiją“, – pasakoja Naisių bendruomenės pirmininkė Rita Žukauskienė.

Ištikimiausi serialo „Naisių vasara“ žiūrovai manosi apie šią vietovę žinantys viską ir net jo gyventojus pažįstantys, tačiau žiūrėti filmą ir vaikščioti po Naisius ne tas pats.

„Naisiai šiandien didžiuojasi muziejų gausa, bibliotekų gausa, kultūriniais renginiais. Įrengtas baltų dievų pažintinis takas tęsiasi per visą Naisių teritoriją, jame pastatytos 53 baltų dievų skulptūros“, – sako Naisių bendruomenės projektų vadovė Inga Karbauskienė.

Už 16 kilometrų nuo Šiaulių įsikūrusiuose Naisiuose yra apie pusę tūkstančio gyventojų.

Nuo kitų metų mažosiomis Lietuvos kultūros sostinėmis galės tapti ir kiti maži miesteliai bei kaimai. Kultūros ministerija iki 2016 metų parengs nuostatus ir taisykles, kaip bus skatinamos ir atrenkamos bendruomenės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.