Kultūra

2019.03.27 23:00

„Lietuviškas pasakojimas“ pristato Lietuvos kultūrą Izraelyje

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.03.27 23:00

Izraelyje, Tel Avive prasidėjo Lietuvos šiuolaikinės kultūros festivalis „Lietuviškas pasakojimas“. Tai didžiausias iki šiol šiuolaikinės Lietuvos kultūros pristatymas Izraelyje.

Choro „Aidija“ atlikėjų akmenimis kalamas ritmas ir žodžiai „Sveikas, mūsų gentaini!”, skambantys išnykusios jotvingių genties kalba, Broniaus Kutavičiaus oratorija „Iš jotvingių akmens“ atidarė tarptautinį Felicjos Blumental festivalį Tel Avivo meno muziejuje.  Šis koncertas – tai ir Tel Avive vykstančio Lietuvos šiuolaikinės kultūros festivalio  „Lietuviškas pasakojimas“ dalis.

„Festivalyje siekėme geriausiai atskleisti ryšius tarp Lietuvos ir Izraelio, nes pas mus gyvena labai daug žmonių, kilusių iš Lietuvos, taigi sudarytoje programoje galima susipažinti su skirtingais Lietuvos kūrėjais“, – pasakojo Felicjos Blumental festivalio vadovė Avigailė Arnheim.

Per vieną vakarą Tel Avivo meno muziejuje surengti 3 lietuvių atlikėjų koncertai, po „Aidijos“ pasirodymo, fortepijono rečitalį festivalyje surengė pianistas Andrius Žlabys.

Giedrės Šlekytės diriguojamas Izraelio kamerinis orkestras drauge su „Aidija“ ir akordeonininku Martynu Levickiu atliko Ramintos Šerkšnytės, Arvydo Malcio ir Broniaus Kutavičiaus kūrinius.

Pasak Lietuvos kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko, stiprinti kultūrines jungtis tarp abiejų šalių ypač svarbu rengiantis kitiems metams, kurie Lietuvoje bus pažymimi kaip Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metai.

„Lietuviškas pasakojimas – jis gyvas ir jungia praeities gijas. Jaunesnioji karta atranda, kaip atsigręžti vieniems į kitus, kalbomis, kurios jungia dialogo skambesį, ne tik su šaknis turinčiais“, – kalbėjo M. Kvietkauskas.

Didžiausias iki šiol šiuolaikinės Lietuvos kultūros pristatymas Izraelyje vyks iki gegužės pabaigos. Jo programoje dar laukia susitikimai su  poezijos, performansų, šokio ir dokumentinio kino kūrėjais.

Panorama

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt