Naujienų srautas

Kultūra2019.03.27 22:30

Už pasišventimą teatrui „Laisvės“ skulptūra apdovanota aktorė Indrė Patkauskaitė

BNS 2019.03.27 22:30

Trečiadienį minint Tarptautinę teatro dieną Vilniaus mažajame teatre už pasišventimą teatrui skulptūra „Laisvė“ apdovanota aktorė Indrė Patkauskaitė.

Pirmą kartą teikiamu apdovanojimu Vilniaus mažasis teatras siekia įvertinti teatre kūrusį menininką, jis bus teikiamas kasmet.

Aktorė I. Patkauskaitė apdovanota už pasišventimą teatrui ir išskirtinį metų darbą – Katrės vaidmenį spektaklyje „Marti“, trečiadienio vakarą pranešė teatras.

„Man atrodo, kad gražiausias dalykas, kurį režisierius gali duoti aktoriui repeticijų metu, tai nurodyti kryptį, suteikti kūrybinę laisvę ta kryptimi einant ir pasitikėti. Kai režisierius pasitiki aktoriumi, jis nueis į tą tikslą, kurio režisierius nori. Gabrielė Tuminaitė man visa tai suteikė, todėl kūrybos keliu eiti buvo gera ir lengva“, – atsiimdama apdovanojimą sakė Indrė Patkauskaitė.

Jai įteikta skulptoriaus Dariaus Bražiūno statulėlė „Laisvė“.

D. Bražiūnas yra sukūręs skulptūrą Lietuvos laisvės gynėjams, stovinčią prie televizijos bokšto Vilniuje. Joje pavaizduota ant varpo stovinti moteris pakėlusi į dangų rankas, o apačioje iškalti Lietuvos himno žodžiai. Skulptorius sako, kad „Laisvė“ – tai skulptūroje, kuri yra prie TV bokšto, gvildenamos temos interpretacija“.

Už atsidavimą teatrui, profesionalumą, kūrybinę inteligenciją Teatro dienos proga taip pat įteikti specialūs apdovanojimai aktoriams Eglei Gabrėnaitei ir Gediminui Girdvainiui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi