Kultūra

2015.09.08 13:45

Paskelbta Vilniaus knygų mugės programa

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Po savaitės prasidės 16-oji Vilniaus knygų mugė. Ketvirtadienį rengėjai paskelbė mugės programą, pristatė laukiamiausius svečius.

Po savaitės prasidės 16-oji Vilniaus knygų mugė. Ketvirtadienį rengėjai paskelbė mugės programą, pristatė laukiamiausius svečius.

Istorija įdomesnė, kai ji – detektyvas, sako Vilniaus knygų mugės rengėjai ir šių metų mugės tema skelbia detektyvą. Detektyvas – tai žanras, kurį labai mėgsta skaitytojai, sako rengėjai, todėl ir mugėje vyks detektyvinių knygų pristatymai, susitikimai su autoriais, diskusijos, skirtos detektyvo žanro raidai.

„Šiemet atsigręšime į detektyvą, kuris yra nenušaunamas ir mėgstamas skaitytojų. Kaip detektyviniuose romanuose gausu pinklių, taip mugėje bus ir siurprizų – jie [lankytojai] turės dalyvauti, kurti tą istoriją“, – sako „Litexpo“ parodų grupės vadovė Milda Gembickienė.

Mugėje naujausias knygas pristatys lietuvių autoriai: Dalia Staponkutė, Kristina Sabaliauskaitė, Agnė Žagrakalytė, Kęstutis Navakas, Undinė Radzevičiūtė ir kiti. Į mugę atvyks keliolika svečių iš užsienio. Tarp jų – romanų „Veneros plaukas“ ir „Laiškų knyga“ autorius Michailas Šiškinas, detektyvų autorė iš Suomijos Salla Simukka, taip pat Andrzejus Franaszekas iš Lenkijos, knygos „Miloszas. Biografija“, autorius.

Ką tik pasirodė šios knygos leidimas lietuviškai, mugėje vyks susitikimas su autoriumi, knygos pristatymas. Pasak leidėjos, šį darbą, trukusį  dešimtmetį, – parašyti jo biografiją – autoriui patikėjo pats Czeslawas Miloszas.

„Pagaliau išleidome Cz. Miloszo biografiją, kuri yra išsamiausia mūsų mylimo rašytojo biografija. Labai džiugu, kad atvyksta autorius A. Franaszekas iš Krokuvos, kuris yra jaunas žmogus, jaunas kritikas, įveikęs tokį darbą, kurio ir vyresnis žmogus nebūtų įveikęs“, – teigia leidėja Giedrė Kadžiulytė.

Knygų mugė prasidės po savaitės. Tradiciškai ji truks nuo ketvirtadienio iki sekmadienio. Mugėje veiks ir LRT studija, daugelis televizijos ir radijo laidų bus tiesiogiai transliuojamos iš šios studijos, taip pat ir knygų pristatymai, susitikimai su rašytojais. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.