Naujienų srautas

Kultūra2019.03.26 22:30

Alytaus miesto teatre – „Karalystės“ premjera

Tarptautinę teatro dieną Alytus pasitinka premjera – miesto teatre režisierius Arvydas Lebeliūnas pristato spektaklį „Karalystė“ pagal Henriko Ibseno dramą „Statytojas Solnesas“.

Ši pjesė apie žmogaus apsisprendimą, nueinančios ir jaunosios kartos konfliktą Lietuvos teatro scenoje atgimė vos trečią kartą per kone 4 dešimtmečius.

Režisierius A. Lebeliūnas sakė, kad pastatyti spektaklį pagal H. Ibseno pjesę „Statytojas Solnesas“ siūlė ne vienam teatrui. Apie tai jis svajojo nuo 1980 m., kai būdamas studentu, pamatė Jono Vaitkaus režisuotą spektaklį Kaune. 

„Mane labai sukrėtė, iš tikrųjų pakeitė mąstymą absoliučiai apie teatrą. Kai baigiau kino režisūrą pas Vytautą Žalakevičių, aš tikrai ieškojau medžiagos, kas tai gali būti, kada tu tikrai gali mąstyti iš esmės, teatre tai buvo H. Ibsenas. Mane tai persekiojo“, – pasakojo  A. Lebeliūnas.

Spektaklis kalba apie žmogaus apsisprendimą, nueinančios ir jaunosios kartos interesų susidūrimą. Į šiuolaikinę sceną perkeltas  miestelio architekto Solneso, įklimpusio į prietarų ir stereotipų pasaulį, ir negalinčio iš jo išsiveržti, gyvenimas. 

Panorama

Architekto Solneso vaidmenį kuria aktorius Ramūnas Šimukauskas.

„Drama labai įdomi, žinote H. Ibsenas, ne šiaip chichi, chacha, o yra ką pavaidinti. Tokių pasiūlymų ir iššūkių nėra tiek daug. Emocinė būsena labai kinta. Pradžioje personažas toks, o pabaigoje jis eina pasitarti su Dievu. Tai labai sudėtinga emocine prasme. Suvaidinti visa tai ir, tiesą sakant, fiziškai nelengva“, – kalbėjo R. Šimukauskas.

Hildę – tiesos moterį ir gundytoją – spektaklyje vaidina alytiškė aktorė Andra Kavaliauskaitė. Tai ji įkalba architektą, suprojektavusį aukštą bokštą, lipti į jį, o šis  bijo aukščio ir žūsta. 

A. Kavaliauskaitė – ne tik aktorė, bet ir režisierė, šiemet už monospektaklį „Seen“  nominuota Auksiniam scenos kryžiui.

„Laikai keičiasi, ir taip jau būna, kad režisierius būna ir aktorius, ir rašo pjesę, ją sukuria, tai truputėlį keičiasi. Aš viena esu iš tų, kuri kol kas neatsirenka ir nenoriu atsirinkinėti. O ar tai ne bėda, ne klaida, pamatysim toliau“, – sakė A. Kavaliauskaitė.

Menininkė pristatyta Auksinių scenos kryžių Debiuto/Jaunojo menininko kategorijoje, į šį apdovanojimą pretenduoja dar du režisieriai – Gildas Aleksa ir Antanas Obcarskas. Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijos bus įteiktos penktadienį Šiaulių dramos teatre.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi