Naujienų srautas

Kultūra2015.02.10 20:48

Aktorei A. Diržiūtei – apdovanojimas iš N. Portman rankų

lrytas.lt 2015.02.10 20:48

Lietuvos aktorė Aistė Diržiūtė buvo įvertinta tarptautinio Berlyno kino festivalio žiuri. Lietuvė šiemet gavo apdovanojimą, skirtą ryškiausiems Europos jauniesiems talentams.

Lietuvos aktorė Aistė Diržiūtė buvo įvertinta tarptautinio Berlyno kino festivalio komisijos. Lietuvė šiemet gavo apdovanojimą, skirtą ryškiausiems Europos jauniesiems talentams.

„Shooting stars“ apdovanojimas skirtas tam, kad kino pramonės milžinai per „Berlynalės“ bruzgesį atkreiptų dėmesį į jaunus aktorius. Šis apdovanojimas buvo įteiktas septynioliktą kartą.

A. Diržiūtė studijuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Pirmąjį didesnį vaidmenį ji atliko Alantės Kavaitės filme „Sangailė“. Ši juosta dalyvauja Berlyno kino festivalio „Panorama“ konkursinėje programoje.

Jaunuosius talentus pagerbė ryškiausia Holivudo žvaigždė Natalie Portman. Iš „Oskaro“ laureatės rankų apdovanojimą gavo ne tik A. Diržiūtė. Taip pat buvo įvertinti dar 9 talentai iš kitų Europos valstybių: Dieteris Kosslickas, Maisie Williams, Natalia de Molina, Svenas Schelkeris, Emmi Parviainen, Hera Hilmar, Joachimas Fjelstrupas, Moe Dunfordas, Jannis Niewöhneris ir Abbey Hoes.

Nugalėtojus iš ilgo nominantų sąrašo išrinko ekspertų komisija.

Iškilmės vyko prabangiame Berlyno „Ritz Carlton“ viešbutyje. Šiemet Berlyno kino festivalis yra 65-asis. Jis vyksta nuo vasario 5 iki 15 dienos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi