Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Festivalis „Nerk į teatrą“ – teatro gyvenimas iš vidaus

Kauno dramos teatre prasidėjo edukacinis festivalis „Nerk į teatrą“. Šių metų programos išskirtinumas, pasak organizatorių, – užsiėmimai visai šeimai. Žiūrovai galės rinktis daugiau nei iš keturiasdešimties renginių. 

Kauno dramos teatre prasidėjo edukacinis festivalis „Nerk į teatrą“. Šių metų programos išskirtinumas, pasak organizatorių, – užsiėmimai visai šeimai. Žiūrovai galės rinktis daugiau nei iš keturiasdešimties renginių. 

Kaip atrodo teatro užkulisiai, kur yra grimo kambariai, kaip gaminamos dekoracijos – į šiuos ir daugelį kitų klausimų būsimiems savo žiūrovams atsakyti padės festivalio „Nerk į teatrą“ organizatoriai. Festivalis moksleiviams ir jaunimui vyksta penktą kartą.

„Pastebėjome, kad didelis susidomėjimas ekskursijomis po teatrą. Ypač mažesniems patinka pavaikščioti, pasižvalgyti po teatro užkulisius, pamatyti savo akimis, kaip tai yra daroma. Pvz., pamatyti, kaip gimsta dekoracijos dirbtuvės“, – sako festivalio organizatorė Jolanta Garnytė-Juodkauskienė.

Įvairios trupės, teatrai ir jaunieji režisieriai festivalyje parodys jaunimui skirtus spektaklius: „Keletas pokalbių apie (Kristų)“, „Šiuolaikinis tolerancijos centras“, „Eglė žalčių karalienė“ ir kitus. Festivalio naujovė – dramaturgijos, vaizdo darbų ir eilių konkursai.

Iš viso programoje suplanuota daugiau nei keturiasdešimt renginių. Bene labiausiai viliojančios – aktorinio meistriškumo pamokos. Šiemet jas veda režisierius Vidas Bareikis. Kiti teatro specialistai atskleis scenos judesio ir kalbos paslaptis.

„Profesinis orientavimas labai rimtas. Vaikai sužino, koks yra scenografo darbas, kostiumų dailininko darbas – daugybė profesijų, kurios apsijungia teatre. Taip pat vienas iš tikslų atskleisti teatrą ne tik kaip erdvę, ne tik kaip vietą, kurioje rodomi spektakliai, tačiau kur žmonės gali dalyvauti diskusijose“, – kalba festivalio organizatorė Agnė Burovienė.

Edukacinis festivalis jaunimui „Nerk į teatrą“ 2013 metais Kultūros ministerijos buvo pripažintas geriausiu vaikų ir jaunimo kultūrinės edukacijos projektu. 

 
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi