Kultūra

2019.03.25 21:40

Išdalinti teatrų festivalio „Vaidiname žemdirbiams“ apdovanojimai

Zinaida Paškevičienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.03.25 21:40

Rokiškyje baigėsi 35-asis profesionalių teatrų festivalis „Vaidiname žemdirbiams“. Išdalinti prizai už geriausius spektaklius suaugusiems ir vaikams, apdovanoti geriausi aktoriai.

Aktorės Nelės Savičenko sukurtas Sofijos Tolstajos vaidmuo Oskaro Koršunovo spektaklyje „Rusiškas romanas“ pelnė jai festivalio apdovanojimą už geriausią moters vaidmenį.

„Dėkoju rusų dramos teatro aktoriams, su kuriais susidūriau pirmą kartą ir radau didžiulį palaikymą, didžiulę kūrybinę nuotaiką, tai tas apdovanojimas jiems, ir tai yra pasekmė mūsų bendro darbo“, – sakė N. Savičenko.

Aktorius Rytis Saladžius tapo geriausiu aktoriumi už vaidmenį Nacionalinio dramos teatro spektaklyje „Durys“.

„Aš dantų neapžioju, iš tikrųjų laimingas. Ne pirmą kartą Rokiškyje esu apdovanotas, kažkada tai buvo prieš daugelį metų, o dabar vėl iš naujo tas džiaugsmas“, – kalbėjo aktorius.

Geriausiu spektakliu komisija išrinko bendrą Valstybinio jaunimo teatro ir „Meno forto“ darbą – režisieriaus Eimunto Nekrošiaus spektaklį „Cinkas“.

„Visa režisieriaus E. Nekrošiaus kūryba, šitas – vienas iš paskutiniųjų jo spektaklių, būtent tokie yra spektakliai, kurie ne tai dienai, bet ir kitai dienai, ir po mėnesio, gal jie neteisingi, gal klaidingi, gal nepatrauklūs išoriškai, bet jie verčia žmogų mąstyti“, – teigė režisieriaus padėjėjas Tauras Čižas.

Už vaidmenį „Cinke“ bei „Vienos miško pasakose“ įvertinta aktorė Aušra Pukelytė. Ji pelnė geriausio nepagrindinio aktoriaus apdovanojimą. 

Ypatingas dėmesys festivalyje skiriamas vaikams. Pagrindinis prizas už geriausią spektaklį vaikams ir atiteko Keistuolių teatro spektakliui „Bambeklis bajoras“. Jis, kaip ir geriausias festivalio spektaklis suaugusiems, apdovanotas 3,5 tūkst. eurų prizu. „Bambekliui bajorui“ atiteko ir Jaunojo žiūrovo premija.

„Manau, kad pasiteisino, manau, kad ne vien dėl tos pinigų sumos, o dėl to, kad įvertinimas yra vienodas, teatrų vaikams motyvacija atvažiuoti į Rokiškį nuo to padidėjo“, – sakė festivalio rėmėjas Dalius Trumpa.

„Žodis formuoja jauną žmogų, labai svarbu, kai tu jį sakysi, ir ką sakyti, dėlto nieko keisto nematau tame, kad yra sulyginami tie prizai suaugusiųjų ir vaikų“, – kalbėjo

Keistuolių teatrui įteiktas ir dar vienas apdovanojimas – simpatiškiausiu festivalio aktoriumi išrinktas Vaidotas Žitkus už vaidmenį šio teatro spektaklyje „Riešutų duona“ ir „Atviro rato“ spektaklyje „CV arba kas aš esu“. Pastarajam atiteko ir žiūrovų prizas.

Panorama

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.