Naujienų srautas

Kultūra2019.03.25 22:25

„Kino pavasaryje“ surengta nacionalinė Marijos Kavtaradzės filmo „Išgyventi vasarą“ premjera

Vilniuje vykstančiame festivalyje „Kino pavasaris“ pristatytas naujausias režisierės Marijos Kavtaradzės filmas „Išgyventi vasarą“. Tai yra pirmasis ilgametražis režisierės filmas, jis dalyvauja festivalio konkursinėje programoje „Europos debiutai“.

Pirmojo režisierės M. Kavtaradzės ilgametražio filmo „Išgyventi vasarą“ pasaulinė premjera įvyko rudenį Toronto kino festivalyje, filmas dalyvavo konkursinėje programoje „Atradimai“, kurioje rodomi režisierių pirmieji ir antrieji ilgametražiai filmai. Šiuo metu vykstančiame festivalyje „Kino pavasaris“ įvyko nacionalinė jo premjera.

„Išgyventi vasarą“ – tai kelio filmas, pasakojantis apie du psichiatrijos ligoninės pacientus ir psichologę, jų kelionę iš Vilniaus Palangą.

Režisierė M. Kavtaradzė – taip pat ir filmo scenarijaus autorė. Ji sako, kad rašydama scenarijų konsultavosi su psichologais ir psichiatrais. Jų konsultacijos buvo svarbios, kad filmas nepadarytų žalos. O šią temą sako pasirinkusi norėdama, kad žmonės, sergantys sunkiomis, tarsi nematomomis ligomis, nesijaustų vieniši. 

„Pirmas noras buvo leisti žmonėms pasijusti mažiau vienišiems ir unikaliems, nes, kai sergi, atrodo, kad tu vienas, o kai supranti, kad daug žmonių kenčia, tau tarsi pasidaro lengviau. Ir mažėtų stigma, kad, jei reikia nueiti pas psichiatrą, nebijotų gydymo, nes žmonės įsivaizduoja, kad tu gausi mistinį įrašą, negalėsi dirbti ir vairuoti. Tokių prisigalvojimų, kurie netiesa, kurie įaugę į mūsų folklorą, dėl to žmonės bijo kreiptis pagalbos“, – kalbėjo M. Kavtaradzė.

Filme pagrindinius vaidmenis sukūrė aktoriai Gelminė Glemžaitė, Paulius Markevičius ir Indrė Patkauskaitė

„Šiuo metu sergu už šitą filmą, noriu, kad kuo daugiau pamatytų, nes jis svarbus, čia mano mėgstamiausias vaidmuo. Nuo savo patiričų spyriausi, stengiausi neapsiriboti vien savimi, tai nėra tas personažas apie mane, ar mano gyvenimą, viską imi iš to, ką geriausiai jauti, ką yra tekę pajusti žmonėms. Kartais tai, kas skamba realistiškai gyvenime, kine gali skambėti nerealistiškai. Čia yra Marijos, kaip scenaristės, stiprybė, parašyti taip, kad jie būtų. Marija – žiauriai gera scenaristė“, – pasakojo aktorė G. Glemžaitė.

Režisierė M. Kavtaradzė prieš 4 metus už trumpametražį filmą „Man dvim keli“ pelnė „Sidabrinės gervės“ kiaušinį už geriausią studentišką darbą, o dar po metų, kartu su Andriumi Blaževičiumi ir seserimi Tekle, įvertinta „Sidabrine gerve“ už tų metų geriausio vaidybinio filmo „Šventasis“ scenarijų.

Jos pirmasis ilgametražis filmas „Išgyventi vasarą“ antradienį bus rodomas „Kino pavasario“ programoje Kaune, o nuo balandžio 19 d. filmas pradedamas rodyti Lietuvos kino teatruose.

Panorama

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi