Naujienų srautas

Kultūra2019.03.27 10:10

Teatro generolas Vytautas Rumšas: visų svarbiausias mums yra artistas

LRT.lt 2019.03.27 10:10

„Artistas teatre turi būti žynys. Galbūt perėjęs visokius išmėginimus, pelkes, kalnus, prarajas, gėrimus – ką tik nori. Tačiau nesiekiančio kilti į viršų artisto – nėra“, – mintimis apie profesiją videointerviu dalijasi vienas žymiausių kartos aktorių Vytautas Rumšas vyresnysis.

Per ilgiau nei 40 metų trunkančią karjerą V. Rumšas sukūrė daugiau kaip 60 vaidmenų. Garsusis menininkas dirbo su žymiais lietuvių teatro režisieriais – Kazimiera Kymantaite, Irena Bučiene, Rimu Tuminu, Jonu Vaitkumi, Eimuntu Nekrošiumi ir kitais. Jam gerai pažįstama kino industrija, televizija.

Jo profesinis kraitis didžiulis, patirtys įspūdingos. 1973-iaisiais, ką tik po studijų, V. Rumšas buvo priimtas dirbti į tuometinį Akademinį dramos teatrą. Jame vaidina iki šiol. Nuo 2000 iki 2005 metų net buvo šio teatro vadovas.

Žiūrovai įsiminė pačius įvairiausius V. Rumšo herojus: Sidabrą iš Boriso Dauguviečio „Žaldokynės“, Klaudijų iš Williamo Shakespeare'o „Hamleto“, Harpagoną iš Moliere'o „Šykštuolio“, Ignacijų Glembajų iš Miroslavo Krležos „Elito (Ponai Glembajai)“. Taip pat ir naujausią aktoriaus vaidmenį – Profesorių Lybigą lenkų režisieriaus Krystiano Lupos spektaklyje „Didvyrių aikštė“.

Prieš savaitę V. Rumšas žiūrovus pakvietė į antrąją savo spektaklio premjerą Lietuvos nacionaliniame dramos teatre pagal Ingmaro Bergmano kūrybą „Scenos iš vedybinio gyvenimo“. Prieš trejus metus jis pristatė spektaklį pagal to paties autoriaus kūrybą „Intymūs pokalbiai“.

„Ne, nesu režisierius, nors prie Kauno pilies esu pastatęs 12 spektaklių. Žinote, kas mane veda – idėja. Tikrieji režisieriai per metus pastato vieną, du, tris spektaklius. Aš taip negalėčiau. Man reikia laiko“, – sako V. Rumšas.

Jis įsitikinęs, kad nepaisant skirtingų profesijų žmonių, dirbančių teatre dėl bendro tikslo, visų svarbiausias – artistas.

Autoriai: Saulė Norkutė, Marija Martinaitienė, Narvydas Naujalis.

Lietuvos teatro sąjunga pristato video projektą „Teatro elitas“ apie žymiausius ir svarbiausius vyresnės kartos teatro menininkus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi