Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Amerikos režisierių gildijos apdovanojimą pelnė „Žmogaus-paukščio“ kūrėjas

BNS 2015.09.08 13:45

Meksikiečių kino kūrėjas Alejandro Gonzalezas Inarritu už savo filmą „Žmogus-paukštis“ (Birdman) – satyrinį žvilgsnį į pramogų verslą – šeštadienį pelnė pagrindinį Amerikos režisierių gildijos (DGA) apdovanojimą.

Meksikiečių kino kūrėjas Alejandro Gonzalezas Inarritu už savo filmą „Žmogus-paukštis“ (Birdman) – satyrinį žvilgsnį į pramogų verslą – šeštadienį pelnė pagrindinį Amerikos režisierių gildijos (DGA) apdovanojimą.

Šis apdovanojimas dar labiau padidino tikimybę, kad „Žmogus-paukštis“ ir jo režisierius pelnys „Oskarų“, kurie bus išdalyti po dviejų savaičių. Per pastaruosius 11 metų geriausio režisieriaus „Oskaras“ tik vienintelį kartą atiteko kino kūrėjui, kuris nebuvo pelnęs tų metų DGA apdovanojimo.

„Niekada nesitikėjau būti čia šįvakar, kalbėtis su jumis – niekada gyvenime“, – sakė 51 metų A. G. Inarritu, stovėdamas šalia praėjusių metų DGA apdovanojimo laureato, savo tėvynainio Alfonso Cuarono.

Šiam apdovanojimui taip pat buvo nominuotas jau du kartus jį laimėjęs režisierius Clintas Eastwoodas, sukūręs dramą apie Irako karą „Amerikiečių snaiperis“ (American Sniper), ir Richardas Linklateris, kurio filmas „Vaikystė“ (Boyhood) pasakoja apie žengimą į suaugusiųjų pasaulį. Nominuotas buvo ir Mortenas Tyldumas su britiška Antrojo pasaulinio karo laikų istorija „Vaizduotės žaidimas“ (The Imitation Game) ir Wesas Andersonas su spalvingu pasakojimu apie vagystę „Viešbutis „Didysis Budapeštas“ (The Grand Budapest Hotel).

JAV Kino meno ir mokslo akademijos „Oskarai“ bus išdalyti vasario 22 dieną, o balsavimas dėl jų baigsis vasario 17-ąją.

Nuo 1948 metų buvo tik septyni atvejai, kai DGA apdovanojimo laimėtojas negavo geriausio režisieriaus „Oskaro“. 2013 metais DGA apdovanojimą gavo „Operacijos „Argo“ (Argo) režisierius Benas Affleckas, tačiau jis net nebuvo nominuotas geriausio režisieriaus „Oskarui“, kuris atiteko Angui Lee už „Pi gyvenimą“ (Life of Pi).

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi