Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Uostamiestyje prasidėjo „Šviesų festivalis“

Klaipėdoje prasidėjo pirmasis du savaitgalius truksiantis „Šviesų festivalis“. Į pirmuosius renginius susirinko minios žmonių, o į naktines ekskursijas norinčiųjų užsiregistravo gerokai daugiau, nei tikėtasi.

Klaipėdoje prasidėjo pirmasis du savaitgalius truksiantis „Šviesų festivalis“. Į pirmuosius renginius susirinko minios žmonių, o į naktines ekskursijas norinčiųjų užsiregistravo gerokai daugiau, nei tikėtasi.

Startą „Šviesų festivaliui“ davė šviečianti, triukšminga eisena, žygiavusi per visą Klaipėdos senamiestį. Jo gatvėse, aikštėse, kiemeliuose –  spalvų, vaizdo ir garsų iliuminacijos. Bene daugiausia dėmesio sulaukė specialiai uostamiesčio „Šviesų festivaliui“ sukurta vaizdo projekcija, kvietusi keliauti po Klaipėdos senamiesčio istoriją.

Pasigėrėti kitaip nušvitusiu senamiesčiu susirinko minios žmonių. Į organizatorių pasiūlytas naktines ekskursijas su gidu užsiregistravo per 800 – daug daugiau nei buvo planuota. Todėl ekskursijas nutarta rengti ne tik šį, bet ir kitą savaitgalį. Vis dėlto pirmąkart surengtą renginį klaipėdiečiai vertino nevienareikšmiškai.

Festivalio renginiai tęsis ir kitą savaitgalį. organizatoriai žada, kad miestas tuomet nušvis dar ryškesnėmis spalvomis.

„Mus iš tikrųjų paskatino imtis šitos iniciatyvos galbūt Ryga, kuri moka labai gražiai švęsti savo valstybinę šventę – Nepriklausomybės atgavimą. Būtent Rygos šviesų festivalis yra skirtas tai šventei, todėl ir mes savo šviesų festivalį ištęsėme į du savaitgalius. Antrasis – vasario 14–15 dienomis bus skirtas labiau netgi vasario 16 paminėti – truputėlį kitaip, kita forma atšvęsti valstybinę šventę“, – pasakojo „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys.

Kitą savaitgalį klaipėdiečių ir miesto svečių trumposiomis žinutėmis ar internetu siunčiami meilės laiškai artimui ir tėvynei bus tiesiogiai transliuojami ant Klaipėdos muzikinio teatro bokšto. Šviesos atgyti privers Klaipėdos tiltus ir Danės krantines, Teatro aikštėje kvies šviesų ir garsų fontanas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi