Kultūra

2015.02.04 23:02

Klaipėdos dramos teatre – H. Ibseno drama „Laukinė antis“

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.02.04 23:02

Į Klaipėdos dramos teatro sceną grįžta klasika. Kitą savaitę teatras kviečia žiūrovus į premjerą Žvejų rūmuose – Henriko Ibseno dramą „Laukinė antis“.

Į Klaipėdos dramos teatro sceną grįžta klasika. Kitą savaitę teatras kviečia žiūrovus į premjerą Žvejų rūmuose – Henriko Ibseno dramą „Laukinė antis“.

Spektaklio režisierius Ramutis Rimeikis sako, kad ši H. Ibseno pjesė jam artima nuo studijų laikų. Čia nėra vien teigiamų ar vien neigiamų personažų – kiekvienas gyvena su savo ydomis, iliuzijomis ir silpnybėmis. Pjesė, pasak režisieriaus, šiandien itin aktuali, ypač kai tiek daug savižudybių, o kai kurių tėvų ir vaikų santykiai – nutrūkę.

„Bus kalbama, kaip mes prarandame, kaip mes nužudome patį gražiausią – atžalą, jauną žmogų per savo kompleksus, per savo egoizmą. Čia bus tokia pagrindinė tema – kodėl tas vaikas turėjo nusižudyti“, – pasakojo R. Rimeikis.

Ginos vaidmenį atliekanti Regina Arbačiauskaitė sako, kad ramiai gyvenusi jos herojė, pasirodžius urmininko sūnui, kuris konfliktuoja su tėvu, priversta pažvelgti į savo praeitį.

„Šiandien mes įpratę sakyti, kad praeitis mums visai nesvarbi, mes gyvename šia diena, žiūrėkime į priekį. Bet čia yra H. Ibsenas, kuris privers mus pagalvot kiekvieną galbūt ir apie savo praeitį. Kokia ji, ką ji atneša į likimus“, – sakė aktorė.

Be kitų Klaipėdos dramos teatro aktorių scenoje žiūrovai po ilgos pertraukos išvys ir Vytautą Paukštę, vaidinantį epizodinį urmininko vaidmenį.

„Šitų didžiųjų klasikų dramaturgų turbūt epizodinių vaidmenų nėra, visi yra be galo svarbūs. Ir man apskritai labai smagu, kad teatras grįžta prie klasikos. Nes tai yra pirmoji prielaida dirbti, augti artistams, tuo pačiu teatrui ir suprantama publikai“, – sakė aktorius.

H. Ibseno „Laukinė antis“ – antrasis R. Rimeikio darbas Klaipėdos dramos teatre.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.