Kultūra

2015.02.04 10:42

Klaipėdos dramos teatre – naujienos

LRT.lt2015.02.04 10:42

Šį rudenį, po aštuonerių metų pertraukos duris atvers rekonstruotas ir modernus Klaipėdos dramos teatras. Besiruošdamas naujam sezonui teatras pristato naujieną – nuo šiol gyventojai bilietus į spektaklius galės įsigyti  patogesniu būdu – internetu per bilietų platintojus, rašoma teatro pranešime spaudai. Gyventojai šį sezoną kviečiami apsilankyti spektakliuose „Įnamis“, „ Savanos istorija“, „Paprastos beprotybės istorijos“, „Lunačiarskio lunaparkas“ bei teatro premjerą – „Laukinė antis“.

Šį rudenį, po aštuonerių metų pertraukos duris atvers rekonstruotas ir modernus Klaipėdos dramos teatras. Besiruošdamas naujam sezonui teatras pristato naujieną – nuo šiol gyventojai bilietus į spektaklius galės įsigyti patogesniu būdu – internetu per bilietų platintojus, rašoma teatro pranešime spaudai. Gyventojai šį sezoną kviečiami apsilankyti spektakliuose „Įnamis“, „ Savanos istorija“, „Paprastos beprotybės istorijos“, „Lunačiarskio lunaparkas“ bei teatro premjerą – „Laukinė antis“.

„Visa šia, aštuonerius metus besitęsiančia teatro rekonstrukcija siekiame aiškaus tikslo – norime į Klaipėdos dramos teatrą sugrąžinti jo didybę. Turime prisiminti 1807 metus, kai į Klaipėdą atvyko Prūsijos karalienė ir pusantrų metų miestas buvo Prūsijos imperijos sostinė. Mums svarbu, kad teatrą pamėgtų jaunimas, norime, kad čia jie jaustųsi savi, laukiami. Todėl su technologijomis turime žengti koja kojon“, – sako teatro vadovas Gediminas Pranckūnas.

„Esame tikri, kad sukaupta patirtis leis populiarinti teatrą ir pasiekti platesnį žiūrovų ratą. Pastebime, kad į teatrą nenueina ne tie, kurie jo nemėgsta, bet tie, kurių nepasiekia jiems aktuali informacija. Bendradarbiaudami su Klaipėdos dramos teatru, sieksime kurti pridėtinę vertę ne tik teatrui, bet ir visam Klaipėdos miestui“, – sakė teatro bilietus pradėsiančios platinti bendrovės „Tiketa“ generalinis direktorius Andrius Žiauberis.

Teatro vadovas G. Pranckūnas uostamiestyje pasigenda daugiau kokybiškų renginių, kurie paskatintų klaipėdiečius ir miesto svečius aktyviau domėtis ir dalyvauti kultūriniame miesto gyvenime. Teatro vadovas tikisi, jog baigus teatro rekonstrukciją padaugės spektaklių, koncertų ir kitų renginių. Planuojama, jog nauja dramos teatro salė bus atidaryta dar šį rudenį.

„Šiandien gyventojus labiausiai masina teatrai, turintys skambius pavadinimus, kaip „nacionalinis“, „Lietuvos“, tai žmonėms asocijuojasi su kokybe ir patikimumu. Žinoma, daug priklauso ir nuo jų siūlomo produkto – spektaklio, jo režisieriaus populiarumo, kritikų vertinimų. Dirbti su moderniausiu tapsiančiu Klaipėdos dramos teatru mums didelė garbė ir įvertinimas“, – teigia „Tiketa“ vadovas.

„Tiketa“ jau dabar bendradarbiauja su didžiaisiais Lietovos teatrais tokiais kaip Lietuvos Nacionalinis dramos teatras, Nacionalinis Kauno dramos teatras, Oskaro Koršunovo teatras, Menų spaustuvė, Kauno menininkų namai, Keistuolių teatras, Cezario grupė, Idioteatras, Klaipėdos jaunimo teatras, Vilniaus teatras „LĖLĖ“, Lietuvos rusų dramos teatras, Meno fortas, Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir kiti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.