Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Kaune koncertuos pasaulinio garso pianistas A. Paley

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Trečiadienį Kaune drauge su trimis solistais ir Vytauto Didžiojo universiteto kameriniu orkestru koncertuos pasaulinio garso pianistas Alexanderis Paley.

Trečiadienį Kaune drauge su trimis solistais ir Vytauto Didžiojo universiteto kameriniu orkestru koncertuos pasaulinio garso pianistas Alexanderis Paley.

Dienraščių „The New York Times“ bei „Washington Post“ dėmesio nuolat sulaukiantį pianistą muzikologai dažnai vadina apsėstuoju, rašoma VDU Muzikos akademijos kamerinio orkestro pranešime.

Moldovos sostinėje Kišiniove gimęs A. Paley studijavo Maskvos konservatorijoje, vėliau išvyko į JAV. Pianistą nuolat kviečia kartu groti žymiausi Europos, Šiaurės ir Pietų Amerikos bei Kinijos orkestrai. Šiuo metu A. Paley jau žinomas ir kaip dirigentas – jis ne tik gestais vadovauja orkestrui koncerte tuo pat metu atlikdamas solinę partiją, bet jau yra pagarsėjęs ir kaip operos spektaklių dirigentas.

Solo partijas drauge su pianistu atliks dar trys muzikantai. Jo žmona pianistė iš Taivano Pei-Wen Chen greta solinių pasirodymų daug dirba ir operos teatruose, tarp kurių – ir žymusis „Metropolitan Opera“ teatras Niujorke.

Kiti du solistai – iš Lietuvos: smuikininkas Raimondas Butvila, 18 metų dirbęs ir dėstęs Venesueloje, ir Andrius Radziukynas, vienas ryškiausių šalies fleitininkų, Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro fleitų grupės koncertmeisteris. Solistams pritars neseniai trečiąjį gimtadienį atšventęs VDU kamerinis orkestras.

Koncerto rengėjai žada išskirtinę programą, pasiūlytą paties A. Paley – retai Lietuvoje atliekamus kamerinės muzikos šedevrus.

Renginyje skambės Felikso Mendelsono-Bartoldy koncertas smuikui, fortepijonui ir kameriniam orkestrui d-moll, J. Haydno dvigubas koncertas smuikui, fortepijonui ir kameriniam orkestrui F-dur bei J. S. Bacho koncertas klavyrui, fleitai, smuikui ir kameriniam orkestrui a-moll.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi