Kultūra

2019.03.22 23:20

Choras „Polifonija“ po 45 metų grįžta prie savo ištakų

Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.03.22 23:20

Šiaulių Valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ mini kūrybinės veiklos 45 metų sukaktį. Vienas žinomiausių Lietuvos profesionalių chorų savo veiklą pradėjo nuo senosios muzikos – bene vienintelis šalyje atliko renesanso ir baroko epochų kūrinius. Prie jų grįžti nutarta ir sukakčiai skirtuose koncertuose, o diriguoja chorui pirmasis jo vadovas Sigitas Vaičiulionis.

Šiaulietis Regimantas Lukoševičius beveik kasdien į choro repeticijas vaikšto jau 45 metus. Jis yra vienintelis choristas, „Polifonijoje“ dainuojantis nuo pat pradžių. Vyras sako prie kolektyvo prisijungęs dar studentas. Choristas pasakoja su kolektyvu patyręs daug nuotykių, ne kartą koncertavo užsienio publikai, aplankė tolimiausias šalis.

„Atidaviau didžiausią gyvenimo dalį. Tai man labai svarbu ir man savotiškai keista, kad kažkada aš net negalvojau, kad taip galėtų gyvenime pakrypti. Bet yra, kaip yra, čia gal tokia lemtis savotiška“, – kalbėjo R. Lukoševičius.

Choro ištakos siekia 1974 m. Tuomet buvo įkurtas senosios muzikos ansamblis, kuris po 12 metų ir tapo „Polifonija“. Choro įkūrėjas ir ilgametis jo dirigentas Sigitas Vaičiulionis prisimena kaip vienas žinomiausių Lietuvos chorų prieš 45 metus vienintelis šalyje dainavo renesanso ir baroko epochų kompozitorių kūrinius.

Senosios vokalinės muzikos gaivintoja laikoma „Polifonija“ grįžta prie savo ištakų ir sukakties proga rengia koncertų ciklą, kuriame skamba senoji Lietuvos muzika. Koncertams vėl diriguoja  pirmasis choro dirigentas Sigitas Vaičiulionis. Jo pramintu taku, Polifonija eina iki šiol: išlaikydama akademinio dainavimo tradicijas, atsigręždama į lietuviškos chorinės muzikos ištakas.

Polifoniją vis papildo nauji dainininkai, neseniai prie kolektyvo prisijungė jaunas dirigentas Linas Balandis.

Sukakties metus ketinama baigti su šiuolaikine chorine muzika – specialiai „Polifonijai“ kompozitorė Nijolė Sinkevičiūtė rašo naują kūrinį. Jis Šiaulių katedroje skambės gruodžio 31 d. Būtent paskutinę metų dieną prieš 45 metus surengtas pirmasis choro koncertas. Tuomet „Polifonijos“ choristai pirmieji Lietuvoje buvo įleisti koncertuoti į veikiančią bažnyčią.

Panorama
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.