Kultūra

2015.01.29 09:24

Kino teatruose – skandinaviška komedija, įkvėpta anglų humoro jausmo

LRT.lt 2015.01.29 09:24

Skandinaviško kino gerbėjus Europos šalių kino forumas „Scanorama“ kviečia į juokingiausią juodojo humoro premjerą šią žiemą – norvegų kino režisieriaus Hanso Petterio Molando filmą „Metų pilietis“ (In Order of Disappearance, 2014).

Skandinaviško kino gerbėjus Europos šalių kino forumas „Scanorama“ kviečia į juokingiausią juodojo humoro premjerą šią žiemą – norvegų kino režisieriaus Hanso Petterio Molando filmą „Metų pilietis“ (In Order of Disappearance, 2014).

Lapkričio mėnesį festivalyje debiutavusi komedija į Lietuvos kino teatrus sugrįš penktadienį, skelbiama pranešime spaudai.

Berlyno kino festivalio konkursinėje programoje dalyvavęs filmas žiūrovus pavergia šmaikščiais dialogais, skandinaviška estetika ir originalia režisūra. Norvegų režisierius Hansas Petteris Molandas – ne naujokas „Scanoramoje“. Festivalis anksčiau yra rodęs jo filmus „Aberdynas“ (Aberdeen, 2000), „Gražioji šalis“ (The Beautiful Country, 2004) ir „Savaip sąžiningas žmogus“ (A Somewhat Gentle Man, 2010).

Filme „Metų pilietis“, po absurdiškomis ir juokingomis situacijomis, slypi visai nejuokinga istorija. Sniego kasėjas Nilsas Dickmanas (akt. Stellanas Skarsgardas) – doras šeimos vyras, vienas tų, apie kuriuos sakoma – nenuskriaustų nė musės. Bet kai jo sūnų pražudo narkotikų mafija, pavyzdingasis Nilsas atverčia naują gyvenimo puslapį ir tampa žiauriu keršytoju. Iš pradžių jo ketinimai sužlugdyti galingą mafijos klaną kelią juoką, tačiau kai vienas po kito pradeda kristi grupuotės pėstininkai, abejonių nelieka – keršto troškimas pavojingiausias ginklas pasaulyje.

Naujausiame savo filme, juodojoje komedijoje „Metų pilietis“, pagrindinį vaidmenį H. P. Molandas patikėjo švedų aktoriui S. Skarsgardui, kurio vardas puikiai žinomas ne tik Skandinavijoje, bet ir tarptautiniame kino pasaulyje. S. Skarsgardas yra vienas mylimiausių legendinio režisieriaus Larso von Triero aktorių – vaidino jo filmuose „Nimfomanė“, „Dogvilis“, „Šokėja tamsoje“ ir kituose, o populiarumą Holivude aktoriui pelnė vaidmenys populiariuosiuose „Karibų piratų“ filmuose.

Pasak režisieriaus H. P. Molando, šis filmas skandinavų kultūrai įprastas tik dėl gausybės sniego (filmuojant kai kurias scenas spausdavo net 25 laipsnių šaltis!), tačiau jame laidomas humoras norvegams nėra būdingas.

„Šiauriečiai labai santūrūs žmonės, jie juokauja mažai, o juodojo humoro visai nepažįsta, todėl komedija „Metų pilietis“ yra įkvėpta anglų humoro, man jis priimtiniausias,“ – pasakojo režisierius.

Absurdo trileris „Metų pilietis“ Lietuvos kino teatruose pasirodys jau nuo penktadienio.