Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Mirė dainininkas D. Roussos

DELFI.lt 2015.09.08 13:45

Garsus graikų dainininkas Demis Roussos mirė sulaukęs 68 metų, praneša Prancūzijos portalas lefigaro.fr. Tai portalui patvirtino dainininko dukra Emily.

Garsus graikų dainininkas Demis Roussos mirė sulaukęs 68 metų, praneša Prancūzijos portalas lefigaro.fr. Tai portalui patvirtino dainininko dukra Emily.

D. Roussos mirė naktį iš šeštadienio į sekmadienį. Socialiniuose tinkluose liūdną žinią skelbia ir atlikėjo bendražygiai bei kolegos. Pranešama, kad D. Roussos mirė vienoje Atėnų ligoninėje.

Muzikos mylėtojai keturis dešimtmečius žavėjosi unikaliu ir kerinčiu D. Roussos balsu.

D. Roussos, kurio tikrasis vardas yra Artemios Venturi Roussos, gimė

1946 m. birželio 15 d. Egipte gyvenusių graikų šeimoje.

Jau ankstyvoje vaikystėje būsima estrados žvaigždė pradėjo domėtis muzika, dainavo bažnyčios chore, studijavo muzikos teoriją, išmoko groti gitara ir trimitu. Deja, 1961m. kilus Sueco krizei, D. Roussos šeima prarado visą savo turtą ir buvo priversta grįžti į Graikiją, kur jaunuolis pradėjo profesionalią dainininko karjerą.

Didžiulį vaidmenį D. Roussos gyvenime turėjo grupė „Aphrodite`s Child“, kurią dainininkas sukūrė su pasaulinę šlovę pelniusiu multiinstrumentalistu Vangelis. Šis kolektyvas žaibiškai išpopuliarėjo ne tik Graikijoje, bet ir Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje, kur pirmieji du „Aphrodite`s Child“ albumai sulaukė itin palankių vertinimų.

1970m. grupė „Aphrodite`s Child“ nutraukė egzistavimą, o jos lyderiai D. Roussos ir Vangelis pradėjo sėkmingas solo karjeras. Jau pirmasis D. Roussos solo singlas „We Shall Dance“ tapo didžiuliu hitu Italijoje, Ispanijoje, Portugalijoje ir Prancūzijoje. Netrukus dainininkas surengė didžiules gastroles, kurių kulminacija tapo Rio mieste vykęs pasirodymas, sutraukęs net 30 tūkst. žiūrovų.

1973 m. D. Roussos išleido vieną sėkmingiausių savo albumų „Forever And Ever“. Dėl populiariais hitais tapusių dainų „Goodbye My Love Goodbye“ ir „Forever And Ever“ šis albumas yra išpirktas didesniu nei 12mln. kopijų tiražu. Siekdamas kuo plačiau pristatyti šį albumą, D. Roussos milžiniškų gastrolių metu surengė net 380 koncertus.

Vėliau išleisti D. Roussos karaliavo daugelio Europos šalių topuose. Sėkmę padėjo pasiekti ir tai, kad savo atliekamas dainas D. Roussos įrašinėjo ne tik angliškai, bet ir vokiškai, itališkai, ispaniškai ir prancūziškai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi