Kultūra

2015.09.08 13:45

Mirė rašytojas Jonas Mikelinskas

BNS2015.09.08 13:45

Sekmadienio naktį Vilniuje eidamas 93-uosius metus mirė rašytojas Jonas Mikelinskas, pranešė Lietuvos rašytojų sąjunga.

Sekmadienio naktį Vilniuje eidamas 93-uosius metus mirė rašytojas Jonas Mikelinskas, pranešė Lietuvos rašytojų sąjunga.

Užuojautą pareiškė Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Jos teigimu, būdamas atviras sudėtingai laikmečio tikrovei, nebijodamas pačių skaudžiausių istorijos temų, priartėdamas prie esminių žmogaus egzistencijos problemų, J.Mikelinskas visada išliko vertinamas kritikų ir mylimas skaitytojų, pranešė prezidentės spaudos tarnyba.

Dėl rašytojo mirties šalies vadovė pareiškė užuojautą J.Mikelinsko šeimai, Lietuvos rašytojų bendruomene ir visiems jo gerbėjams.

„Netekome iškilios asmenybės, įžymaus rašytojo, tačiau jo kūryba, pažymėta Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija, lieka su mumis, ji džiugins ateities skaitytojų kartas. Dėl šios netekties nuoširdžiai užjaučiu velionio artimuosius, šalies rašytojų bendruomenę ir visus jo talento gerbėjus“, – pranešime spaudai sakė premjeras Algirdas Butkevičius.

J. Mikelinsko kūryba 2002 metais buvo įvertinta nacionaline kultūros ir meno premija.

Autorius įvairiomis premijomis apdovanotas už šiuos kūrinius – romanus „Kur lygūs laukai“ (I d. – 1981 m.), „Juodųjų eglių šalis“ (1989 m.), prozos rinkinį „Nepalaidotos dienos“ (1986 m.).

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.