Kultūra

2015.09.08 13:45

Pirmą kartą lietuviškame filme – kosmoso vaizdai iš NASOS

LRT.lt2015.09.08 13:45

Lietuviškas kinas žengia į naują lygį – netrukus kino teatruose pasirodysiančiame filme „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“ žiūrovai išvys kosmose filmuotus vaizdus. Juos filmo kūrėjai gavo iš pačios NASA.

Lietuviškas kinas žengia į naują lygį – netrukus kino teatruose pasirodysiančiame filme „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“ žiūrovai išvys kosmose filmuotus vaizdus. Juos filmo kūrėjai gavo iš pačios NASA, rašoma pranešime spaudai.

„Nesilygiuojame į tokį kultinį filmą kaip „Tarp žvaigždžių (Interstellar), bet kosmoso pojūčio mūsų filme tikrai bus“, – sako vienas iš filmo režisierių Simonas Aškelavičius.

Pasak režisieriaus Ričardo Marcinakaus, filmo istorija šmaikšti, joje yra stebuklinio realizmo. „Perteikiame idėją, kad žmogaus gyvenime veikia daugiau dalykų, nei jis mato plika akimi. Tai parodyti mums prireikė kosmoso pagalbos. Be to, jokiame kitame lietuviškame filme to dar nematėme, tai bus kažkas naujo“,– intriguoja R. Marcinkus.

Nuotykių komedija, kurioje pagrindines roles atlieka žinomi aktoriai Giedrius Savickas ir Marius Repšys, kino teatrus pasieks vasario 6 d.

Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius pasakoja apie du draugus (vaid. Giedrius Savickas ir Marius Repšys). Vaikinų dienos slenka ramiai, kol staiga jie įsivelia į painią istoriją. Mafijos vadeivos klasta, viliojantys pinigai ir meilė vietinei gražuolei išbando Sauliaus ir Pauliaus draugystę bei sujudina gyvenimus iš pagrindų. Tai istorija, kuri žiūrovus skatina pamąstyti apie gyvenimo pokyčius, draugystės vertę, o jei ne – bent jau smagiai pasijuokti, sako kūrėjai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.