Kultūra

2015.01.21 10:23

Klaipėdoje bus atidaroma paroda „Užgavėnių kaukės“

LRT.lt2015.01.21 10:23

Penktadienį Klaipėdos etnokultūros centre atidaroma tautodailininko, talentingo medžio drožėjo Eugenijaus Arbušausko paroda „Užgavėnių kaukės“.

Penktadienį Klaipėdos etnokultūros centre atidaroma tautodailininko, talentingo medžio drožėjo Eugenijaus Arbušausko paroda „Užgavėnių kaukės“.

Daugiau nei 4 dešimtmečius tautodailininkas, meno kūrėjo statusą turintis, E. Arbušauskas drožia medines kaukes, skulptūrėles. Nuvykę į Radviliškį, kur tautodailininkas gimė ir gyvena, išvysite būtent jo kurtas ir miestą puošiančias medines skulptūras.

Didžiąją meistro kūrybos dalį užima Užgavėnių kaukių drožimas, kurio metu tautodailininkas visuomet stengiasi išlaikyti natūralų medienos grožį, o kaukių apdailai, papuošimui naudoti taip pat natūralias medžiagas: įvairių atspalvių avikailį, arklio šerius, ožkos ar karvės ragus, pakulas, linus, rašoma pranešime spaudai.

Anot organizatorių, drožėjo Užgavėnių kaukės žavi ir meniškumu, ir praktiškumu, nes kaukės yra skirtos ne vien eksponavimui, bet ir aktyviam dalyvavimui Užgavėnių šventėje. „Perėjęs ir sniegą, ir vandenį, ir ugnį“, – taip medžio meistras sako apie savo patirtį su Užgavėnių kaukėmis.

E. Arbušauskas medžio drožybos tradicijas perduoda vesdamas edukacinius užsiėmimus Radviliškio rajono įstaigose, įvairiose šventėse. Iš medžio kurti drožiniai įvertinti ne tik Radviliškyje, bet ir respublikiniame liaudies meno konkurse „Aukso vainikas“, kur Šiaulių apskrityje buvo apdovanotas prizinėmis vietomis, o 2008 m. suteiktas geriausio meistro vardas. Tautodailininkas džiaugiasi surengtomis 5 autorinėmis parodomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.