Kultūra

2015.09.08 13:45

Mirė poetas A. Nyka-Niliūnas

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt, BNS2015.09.08 13:45

Jungtinėse Valstijose, Baltimorėje, savo namuose po ligos mirė vienas žymiausių išeivijos lietuvių poetų Alfonsas Nyka-Niliūnas.

Jungtinėse Valstijose, Baltimorėje, savo namuose po ligos mirė vienas žymiausių išeivijos lietuvių poetų Alfonsas Nyka-Niliūnas.

Vasarą kūrėjui būtų sukakę 96-eri. A. Nyka-Niliūnas gimė 1919 m. Nemeikščiuose, Utenos apskrityje. Į Vakarus pasitraukė 1944 m.

Kritikų straipsniuose A. Nyka-Niliūnas vadinamas vienu didžiausių, moderniausių XX amžiaus lietuvių poetų. Taip pat jis buvo puikus vertėjas, literatūros kritikas.

„Neabejotinai vienas savičiausių ir reikšmingiausių XX amžiaus lietuvių poetų. Žmogus, kurio mirtis žymi mūsų valstybei ir jos kultūrai lemtingos epochos pabaigą. Tačiau A. Nykos-Niliūno knygos nesibaigia su epocha, joms nebaisus joks laikas, nes tai yra poetas, rašęs pasaulinio lygio literatūrą, atvėręs subtiliausias žmogaus gyvenimo ir likimo gelmes“, – sakoma prezidentės Dalios Grybauskaitės užuojautoje.

Dėl rašytojo mirties šalies vadovė pareiškė užuojautą A. Nykos-Niliūno artimiesiems, gausiai JAV lietuvių bendruomenei, Lietuvos kultūros žmonėms ir visiems šio poeto skaitytojams.

Ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus užuojautoje rašoma, kad poetas savo kūryba užsitikrino deramą vietą lietuvių poezijos aukso fonde.

„Poetas žemininkas baigė savo žemišką kelionę, tačiau jo kūryba lieka su mumis, ji lieka ateities kartoms, amžiams. 1997 metais Poetui paskirta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija – tik nedidelis oficialus jo kūrybos įvertinimas, ji pati jau užsitikrino sau deramą vietą lietuvių poezijos aukso fonde“, – rašoma užuojautoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.