Kultūra

2015.09.08 13:45

Griūvančio Lentvario dvaro niekas nenori pirkti net varžytinėse

Lauryna Vireliūnaitė, 15min.lt2015.09.08 13:45

Griūvančiam Lentvario dvarui sunku rasti pirkėją. Antstolių paskelbtų pirmųjų varžytinių laikas praėjo ir jos neįvyko.

Griūvančiam Lentvario dvarui sunku rasti pirkėją. Antstolių paskelbtų pirmųjų varžytinių laikas praėjo ir jos neįvyko.

Internete antstolės Brigitos Palavinskienės patalpintame skelbime nurodoma, kad pasiūlymų pirkti Lentvario dvarą buvo laukiama iki praėjusiųjų metų gruodžio 29 dienos. Varžytinių tinklalapyje internete nurodoma, kad jos neįvyko.

Antstolė pardavinėja 1,9 tūkst. kvadratinių metrų dvaro pastatą ir 99 metų nuomos teisę į beveik 2.6 ha žemės sklypą, kuriame yra įspūdingas dvaro parkas. Peizažinį parką šiems rūmams sukūrė žymus prancūzų kraštovaizdžio architektas Édouardas François André.

Paskutinį kartą pastatas buvo restauruotas ir remontuotas 1973 metais, 2008-aisiais jis tik buvo išvalytas.

Į Lentvario dvarą jau kuris laikas graudu net žiūrėti – jo langai užkalti, pastatas griūva, kelis kartus degė, į jį nuolat įsilaužiama.

„Pagal naują tvarką, mes nematome, yra pirkėjų, ar ne. Mes tik elektroninėje erdvėje pamatome, arba varžytinės įvyko ir objektą nupirko, arba niekas juo nesusidomėjo ir varžytinės neįvyko. Pagal šią tvarką mes proceso nekontroliuojame“, –  15min.lt paaiškino antstolė B.Palavinskienė. Ji nenorėjo spėlioti, ar apskritai pavyks parduoti Lentvario dvarą.

2007  metais šį dvarą nusipirko didelių finansinių problemų dabar turintis verslininkas Laimuti Pinkevičius. Čia jis atšventė savo vestuves su manekene Asta Valentaite, tačiau santuoka greitai subyrėjo, o verslo reikalai pašlijo, L.Pinkevičius pastatu, kuriame ketino gyventi, visiškai nesirūpino, yra gavęs baudą už Kultūros vertybių registre esančio pastato nepriežiūrą.

Antstolė yra nutarusi, kad Lentvario dvaras turi būti parduotas už beveik 1,2 mln. eurų, pradinė pirkėjų siūloma suma sudaro 80 proc. nustatytos jo vertės – 940 tūkst. eurų.

Kiek anksčiau verslininkas piktinosi per maža kaina, jis tikino, kad Lentvario dvarą reikia parduoti už  beveik 1,3 mln. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.