Kultūra

2015.09.08 13:45

Menotyrininkui V. Rimkui įteiktas Kultūros ministerijos garbės ženklas

BNS2015.09.08 13:45

Aukščiausias Kultūros ministerijos apdovanojimas – garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ – pirmadienį menotyrininkui, pedagogui, Šiaulių miesto garbės piliečiui prof. Vyteniui Rimkui.

Aukščiausias Kultūros ministerijos apdovanojimas – garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ – pirmadienį menotyrininkui, pedagogui, Šiaulių miesto garbės piliečiui prof. Vyteniui Rimkui.

V.Rimkus taip pagerbtas už Lietuvos kultūrai įžiebtas idėjas ir iniciatyvas, inspiruojančias bendruomenę pozityviai veiklai, už asmeninę poziciją ir atsakomybę kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką, antradienį pranešė Kultūros ministerija.

„Legendinė Šiaulių asmenybė Vytenis Rimkus yra pirmasis žmogus Šiauliuose, kuriam įteikiamas aukščiausias Kultūros ministerijos apdovanojimas. Juo pagerbiami išskirtiniai, Lietuvos kultūrai ir menui nusipelnę žmonės. Mums didelė garbė, kad tokių žmonių yra daug Lietuvoje“,  – sakė apdovanojimą pirmadienį Šiauliuose įteikusi kultūros ministro patarėja Audronė Misikonienė.

„Esu paprastas šiaulietis, nuo vaikystės iki šių metų su nedideliais įtrūkimais čia prabėgo gyvenimas. Mano gyvenime buvo mokykla, muziejus ir biblioteka – trys pirminiai ir galutiniai taškai, tačiau juos visus jungia knyga – raidės, tekstas, ir ne koks kitas, o lietuviškas, lietuvių kalba, kuri įtvirtina mūsų tapatybę, telkią mūsų mažą, bet labai stiprią tautą“, – kalbėjo V.Rimkus iškilmėse Šiaulių miesto savivaldybės salėje.

V.Rimkus yra habil. dr., Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino V laipsnio ordino kavalierius, Šiaulių universiteto Dailės fakulteto Tapybos katedros profesorius emeritas, menotyrininkas, Lietuvos katalikų mokslų akademijos, Lietuvos dailininkų sąjungos, Lietuvos tautodailininkų sąjungos, Lietuvos mokslininkų sąjungos, Lietuvos kraštotyros draugijos, Lietuvos meno istorikų draugijos, Tarptautinės dailės kritikų asociacijos narys, Šiaulių miesto garbės pilietis, Valstybinės Jono Basanavičiaus premijos laureatas.

Kaip pažymima ministerijos pranešime, V.Rimkus yra plačių interesų, aktyvi, pilietiška asmenybė, kurios veikla žinoma ne tik Šiauliuose. V.Rimkaus kultūrinės veiklos sritys – menotyra, tautodailė, lietuviška akvarelė, regionų menas, tremties problematika.

V.Rimkus parašė 45 knygas, sudarė ir parengė 220 parodų katalogų, parengė ir paskelbė per 3700 publikacijų apie Lietuvos meną (lietuvių, lenkų, latvių, estų, ukrainiečių, čekų, vengrų, vokiečių, prancūzų, anglų, italų, japonų ir kt. kalbomis).

Svarbiausios knygos – „Vitolis Trušys“, „Aloyzas Toleikis“, „Gražina Didelytė“, „Ignas Budrys“, „Akvarelė“, „Epochų sandūros: mano takai takeliai“, „Arvydas Každailis“, „Valerijonas Vytautas Jucys. Grafika“ ir kt.

V.Rimkus padėjo atrinkti ir grąžinti į Lietuvą visuomenės veikėjų Venclauskių dokumentinį turtą, jam paskatinus šios šeimos rūmai buvo padovanoti Šiaulių „Aušros“ muziejui.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.