Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Restauruoti du režisierių A. Žebriūno ir A. Grikevičiaus filmai

BNS 2015.09.08 13:45

Lietuvos kino centro (LKC) užsakymu restauruoti du Lietuvos kino studijoje sukurti filmai, kurių kopijos įsigytos iš vienos didžiausių Rusijos kino saugyklų „Gosfilmofond“.

Lietuvos kino centro (LKC) užsakymu restauruoti du Lietuvos kino studijoje sukurti filmai, kurių kopijos įsigytos iš vienos didžiausių Rusijos kino saugyklų „Gosfilmofond“.

Atlikta Arūno Žebriūno filmo „Gražuolė“ ir Almanto Grikevičiaus režisuoto „Sadūto tūto“ suskaitmenintų kopijų garso bei vaizdo restauracija. Taip pat šiems filmams parengti titrai anglų ir prancūzų kalbomis, pranešė LKC.

Filmai restauruoti bendradarbiaujant su Lenkijos ir Lietuvos specialistais. Siekiant kuo tiksliau atkurti filmo „Sadūto tūto“ nuotaiką, spalvinę gamą ir apšvietimo subtilumus, restauruojant dalyvavo šio filmo operatorius Donatas Pečiūra.

Filmų įsigijimo, skaitmeninimo, restauravimo ir titravimo procesas truko apie devynis mėnesius.

„Esame patenkinti darbų kokybe, restauruotus filmus pavasarį pristatysime visuomenei. Taip pat šiemet ketiname suskaitmeninti, restauruoti ir parengti titrus dar dviem filmams – režisieriaus A. Žebriūno „Velnio nuotakai“ ir režisieriaus Marijono Giedrio „Herkui Mantui“, – sakė Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas.

LKC teigia siekiantis sistemiškai organizuoti Lietuvos kino paveldo grąžinimą bei užtikrinti, kad paveldas būtų ne tik sukauptas, bet ir pristatomas visuomenei.

Pernai iš „Gosfilmofond“ įsigytos devynių filmų kopijos, šiemet planuojama – dar dešimt.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi