Kultūra

2019.03.19 10:51

LMTA visą dieną skambės Ferenco Liszto muzikos pasažai: pianistai varžysis konkurse „Listofonija“

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.03.19 10:51

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje visą dieną skambės virtuoziniai Ferenco Liszto muzikos pasažai. Vienuolika pianistų varžysis žinomos atlikėjos Mūzos Rubackytės globojamame 2-ajame pianistų konkurse „Listofonija“.

Audringi plojimai, lydėję jauną atlikėją, kuri ištraukė pirmą numerį, muzikos pasaulyje reiškia palaikymą, nes konkurse groti pirmam – didelis iššūkis kiekvienam atlikėjui. Šiandien vyksiantis pianistų konkursas „Listofonija“ – pianistės M. Rubackytės globojamas renginys. Žymaus vengrų romantiko, kompozitoriaus ir pianisto virtuozo, F. Liszto kūrybą populiarinanti atlikėja sako juo susižavėjusi vaikystėje.

„Per televizorių mačiau vieną filmą, man buvo 11 metų ir tai buvo australiškas filmas, kur maža mergaičiukė grojo fortepijonu ir paskui žaidė su kengūromis,  vėliau su visokiomis koalomis. Ji grojo F. Liszto 6 rapsodiją. Ir aš namie pasakiau, kad aš ją noriu groti. Mano namiškiai, kurie labai žymūs pedagogai, pasakė: mes tavęs nemokysime, tau per anksti, sakau, gerai, tai aš pati tuomet“, – pasakoja pianistė M. Rubackytė.

Susižavėjimą pianistės gyvenime vainikavo nugalėtojos titulas muzikos konkurse Budapešte. Šiandien pianistė atlikėjus kviečia groti F. Lisztą Vilniuje. Vienas iš organizatorių, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius Jurgis Karnavičius sako, kad jis – ypatingas kompozitorius.

„Aš turbūt nežinau kito kompozitoriaus, romantiko, o apskritai romantizme laisvė tai ir buvo pagrindinis dalykas, tai individualumas, kuris tiek laisvės suteiktų pianistui“, – sako pianistas.

Konkursas vyks vieną dieną ir jame varžysis vienuolika dalyvių nuo 15-kos iki 28-erių metų. Geriausieji antradienį 19 valandą pasirodys Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt