Kultūra

2019.03.19 12:15

Niujorke atsirado 200 milijonų kainavęs miestas mieste

LRT PLIUS laida „Kultūros diena“, LRT.lt2019.03.19 12:15

Niujorko centre duris atvėrė nauja meno, pramogų ir komercinė erdvė. Statinys iš metalinių konstrukcijų, su tūkstančiai laiptų ir šimtais apžvalgos aikštelių jau dabar lyginamas su Prancūzijos Eifelio bokštu. Apie tai – LRT PLIUS laidoje „Kultūros diena“.

Hudson Yardo atidarymas su fanfaromis vakariniame Manhatane. Dviejų hektarų plote įsikūrusi meno ir pramogų erdvė jau dabar vadinama miestu mieste.

Žurnalisto Andersono Cooperio teigimu, jam smagu, kad toks įdomus ir nepaprastas statinys atsirado kaimynystėje: „Ši idėja įgyvendinta per šešerius metus, o tiek laiko truko mano vonios remontas.“

Į medaus korį panašus milžiniškas metalinių konstrukcijų statinys, dar vadinamas indu, pastatytas pramogų parko centre. Jo autorius – britas Thimas Heatherwickas.

Anot architekto, išgirdęs, kaip užsakovai įsivaizduoja šią erdvę, jis iš karto suprato, kad tai turi būti gyvybės pilna vieta, skirta leisti laiką. „Niujorkas yra judantis miestas, todėl negalėjome pastatyti ko nors labai statiško, šis statinys su laiptais simbolizuoja judesį ir tai labiausiai atitinka Niujorko dvasią“, – pasakoja T. Heatherwickas.

Statinį sudaro šimtai laiptų konstrukcijų ir platformų su apžvalgos aikštelėmis. Skaičiuojama, kad norint pasiekti viršūnę, reikia įveikti pustrečio tūkstančio laiptelių, sujungtų daugiau nei pusantro šimto laiptinių.

Šis kultūros ir pramogų parkas kainavo maždaug du šimtus milijonų dolerių, nors pradžioje numatyta suma turėjo būti trečdaliu mažesnė.

Plačiau – įraše.  

Kultūros diena
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt