Kultūra

2015.01.15 17:12

Prancūzų institute – paroda skirta „Charlie Hebdo“

ELTA2015.01.15 17:12

Nuo sausio 20 d. iki vasario 13 d. Prancūzų institute veiks instituto organizuojama „Charlie Hebdo“ viršelių paroda. Ji skirta praėjusią savaitę Prancūziją sukrėtusių teroro aktų aukoms pagerbti.

Nuo sausio 20 d. iki vasario 13 d. Prancūzų institute veiks instituto organizuojama „Charlie Hebdo“ viršelių paroda. Ji skirta praėjusią savaitę Prancūziją sukrėtusių teroro aktų aukoms pagerbti.

Parodai, kurios atidarymas vyks sausio 21 d., atrinkti keletas šio satyrinio, kartais žiauraus, bet visada laisvo savaitraščio viršelių. Renginiu norima išreikšti pagarbą „Charlie Hebdo“ žurnalistams ir karikatūristams, žuvusiems už prancūzams ir kiekvienai demokratijai itin svarbią žodžio laisvę.

ELTA primena, kad sausio 7 d. ginkluoti islamistai užpuolė satyrinio savaitraščio „Charlie Hebdo“ redakciją Paryžiuje ir nužudė 12 žmonių – 10 leidinio darbuotojų ir du policininkus. Dar 11 žmonių buvo sužeista. Šis teroro aktas pagal aukų skaičių yra didžiausias Prancūzijoje per pastaruosius 50 metų.

Užpuolikai – arabų kilmės prancūzai broliai Šerifas ir Cherifas ir Saidas Kouachi sausio 9 d. buvo aptikti už 60 kilometrų į šiaurę nuo Paryžiaus ir nukauti per saugumo pajėgų operaciją.

Islamistai teigė keršiję už šio savaitraščio anksčiau spausdintas islamo pranašą Mahometą vaizduojančias karikatūras, kurias daugelis musulmonų laikė labai įžeidžiamomis.

Praėjus savaitei po kraupių žudynių Paryžiuje trečiadienį pasirodė naujas „Charlie Hebdo“ numeris, išleistas 3 mln. tiražu, kuriame ir vėl vaizduojamas pranašas Mahometas.

Leidinio numeris yra pirmasis išvydęs dienos šviesą po tragiškų įvykių. Ant leidinio viršelio vaizduojamas pranašas Mahometas su ašara veide ir laikantis ženklą „Je suis Charlie“, kuris pasaulyje tapo solidarumo su Prancūzija, kovos už žodžio laisvę ir demokratiją simboliu. Virš jo galvos parašyta „Tout est pardonne“ („Viskas yra atleista“).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.