Kultūra

2015.01.15 11:47

Kolekcininkams – numizmatiniai apyvartinių eurų monetų su Vyčiu rinkiniai

LRT.lt2015.01.15 11:47

Ketvirtadienį Lietuvos bankas išleido pirmuosius numizmatinius apyvartinių lietuviškų eurų monetų rinkinius.

Ketvirtadienį Lietuvos bankas išleido pirmuosius numizmatinius apyvartinių lietuviškų eurų monetų rinkinius.

„Euro atėjimas į Lietuvą žymi naują mūsų nacionalinės numizmatikos raidos etapą. Lietuvos monetų kalybos tradicija monetose vaizduoti Lietuvos valstybės herbą Vytį arba jo figūrą tęsiama jau daugiau kaip 600 metų. Euras atveria plačias erdves garsinti pasaulyje šį mums brangų Lietuvos valstybės simbolį“, – sako Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, pristatydamas naujuosius rinkinius.

Rinkinį sudaro 8 monetos: 1, 2, 5, 10, 20, 50 euro centų bei 1 ir 2 eurų. Rinkinio dėklo iliustracijoms panaudoti įvairūs senųjų lietuviškų monetų su Vyčiu vaizdai iš Lietuvos banko Pinigų muziejaus, rašoma pranešime spaudai.

Numizmatiniai rinkiniai yra dvejopi. Viename jų – eurų ir euro centų monetos blizgiu plokštumos ir reljefo paviršiumi (kokybė BU). Šio rinkinio tiražas – 35 tūkst. vienetų. Mažesniu – 7 tūkst. vienetų tiražu – išleidžiamas proof kokybės rinkinys su spalvotu atminimo ženklu, skirtu euro įvedimui Lietuvoje. Šiame rinkinyje monetų paviršius – veidrodinis, o reljefas – matinis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt