Kultūra

2015.01.08 16:23

Leono ir Eimanto Pivoriūnų paroda, skirta euro įvedimui

LRT.lt2015.01.08 16:23

Lietuvos dailininkų sąjungos Šv. Jono gatvės galerija 2015-ųjų programą pradeda paroda, skirta vienam svarbiausiu įvykių Lietuvoje – euro įvedimui. Sausio 14 d. atidaroma dviejų dalių Leono Pivoriūno meninių kompozicijų ir Eimanto Pivoriūno  fotografijų paroda „Pinigų siena“.

Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) Šv. Jono gatvės galerija 2015-ųjų programą pradeda paroda, skirta vienam svarbiausiu įvykių Lietuvoje – euro įvedimui. Sausio 14 d. atidaroma dviejų dalių Leono Pivoriūno meninių kompozicijų ir Eimanto Pivoriūno  fotografijų paroda „Pinigų siena“.

LDS išplatintame pranešime parodos kuratorius Leonas Pivoriūnas taip pristato parodą: „Nuo 6-ojo dešimtmečio Europoje vykusi diskusija apie naują ekonominę ir vieningos valiutos sąjungą pasiekė savo aukščiausią tikslą – sukurta Europos Sąjunga ir įvesta jos valiuta euras. Guldenai, markės, liros, frankai, šilingai ir kiti pinigai traukiasi į istorijos puslapius. Vieni šių Europos valstybių reliktų užėmė garbingą vietą kolekcininkų stalčiuose, muziejų vitrinose ar meno galerijose. Pakeitė savo įprastinį būvį ir tapo meno kūriniais.

Šv. Jono gatvės galerijoje eksponuojamos meninės kompozicijos, sukurtos iš ES nacionalinių valiutų taip pat ir Lietuvos litų, vaizduoja pamatinius, kertinius susivienijusios Europos sienų elementus. Pinigai, buvę kartu pasididžiavimo ir izoliavimosi simboliais, susilieję į vientisą vaizdinį, skatina žiūrovo prisiminimus apie nerealizuotas svajones, teigiamas ir neigiamas emocijas, o taip pat ir naujų svajonių įgyvendinimo galimybes atsiradus eurui.

Meninės kompozicijos sukuria mūro sienos įspūdį. Iš presuotų, įvairiaspalvių, susmulkintų, nacionalinių banknotų sukurtos plytos ar statinio fragmentai, susilieja į vientisą plastinę visumą. O spalvų ir tekstūrų žaismas suteikia jai gyvybės ir plastingumo. Šios kompozicijos patraukiančios žiūrovo žvilgsnį turi ir dar vieną estetinę emocinę prasmę – jose atsispindi milijonų žmonių pirštų prisilietimai“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.