Kultūra

2015.01.08 11:59

Klaipėdoje apdovanotos gražiausios kalėdinės vitrinos

LRT.lt2015.01.08 11:59

Trečiadienį dienraštis „Vakarų ekspresas“ ir Klaipėdos savivaldybė apdovanojo gražiausių kalėdinių vitrinų konkurso nugalėtojus.

Trečiadienį dienraštis „Vakarų ekspresas“ ir Klaipėdos savivaldybė apdovanojo gražiausių kalėdinių vitrinų konkurso nugalėtojus, rašoma pranešime spaudai.

Konkurso organizatoriai džiaugėsi, kad tradiciniu tapusiame ir 22-ą kartą vykusiame konkurse šiemet pasivaržyti ryžosi per 90 įvairių miesto įstaigų. Varžytasi dviejose kategorijose: vertintos ne tik išorinės, bet ir vidinės kalėdinės vitrinos.

Konkurso vertinimo komisijos pirmininkas, vyriausiasis Klaipėdos miesto dailininkas Mindaugas Petrulis džiaugėsi, kad šiemet atsirado žmonių, kurie sugebėjo skoningai ir tinkamai panaudoti atitinkamus simbolius.

Komisijos narys, Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos vizualinio dizaino katedros dėstytojas Vakaris Bernotas miestiečius ragino nepamiršti ir pastatų fasadų puošybos. Esą ir patys paprasčiausi ir nebrangūs papuošimai sukuria kalėdinio šiltumo ir jaukumo mieste įspūdį.

„Džiugu, kad kasmet netrūksta Klaipėdos verslininkų, kurie, išradingai puošdami vitrinas, sukuria šventinę nuotaiką ne tik savo klientams, bet ir kiekvienam praeiviui. Mano nuomone, tokios vitrinos, kai gruodį vis rečiau besulaukiame sniego, tampa papildomu šviesos šaltiniu, pakeliančiu visiems nuotaiką šiuo gana tamsiu metų laiku“, – sakė dienraščio „Vakarų ekspresas“ redaktorius Martynas Vainorius.

Komisija gražiausios kalėdinės išorinės vitrinos savininke už drąsą, žaismingumą, originalumą ir grožį pripažino „Flamingo“ kavinę, II vietą pelnė Friedricho pasažas – už pasakišką, jaukią aplinką, kalėdinį spindesį, o III vietą už kalėdinės romantinkos skleidimą pelnė Klaipėdos turizmo ir informacijos centras.

Apdovanojimo atvykusios atsiimti Friedricho pasažo administracijos vadovė Asta Jakštienė ir rinkodaros vadovė Laura Ūselytė džiaugėsi, kad prizinę vietą už vitrinų grožį pelnė jau ne pirmą kartą. Esą kiemelyje jau tradicija tapo kurti pasakų miestelį, o šiemet mieste trūkstant sniego pasirinkta simbolinė baltų Kalėdų idėja.

„Norėjome, kad pas mus visada būtų šviesu, jauku, todėl nusprendėme įkurti stebuklingą ir pasakišką miestelį“, – apie idėją šnekėjo L. Ūselytė, pridūrusi, jog natūralius papuošimus su mediena, mezginiais padėjo sukurti „Force Majeure“ dekoratorės.

Vidinių vitrinų puošybos kategorijoje pirmąją vietą pelnė „Akropolio“ parduotuvės „Julia Janus“ sidabrinė vitrina, komisijos pripažinta gero skonio etalonu. Antrąją vietą gavo taip pat „Akropolio“ parduotuvės „Apranga“ vitrina, kurios darbuotojams pavyko išreikšti svajingą kalėdinio laukimo idėją.

Apdovanojimas už trečią vietą teko prekybos centre BIG įsikūrusiai Pyraginei, kuri vitrinas neįprastai papuošė savo gamintais gardumynais.
Komisija nusprendė įvertinti ir prizinių vietų nelaimėjusias, bet ne ką prasčiau pasipuošusias bendroves. Paskatinimo vidinės vitrinos kategorijoje už gražias detales vitrinoje nusipelnė BIG2 parduotuvė „Take it“, akį traukusios „Akropolio“ parduotuvių „Zara“ ir „Bershka“ vitrinos bei „Miglės“ ir „Pull and Bear“ papuošimai.

Paskatinimo už išorinės vitrinos puošybą susilaukė Smiltynės pirtis, lankytojams suteikusi galimybę pajusti kalėdinę nuotaiką, pagyrimo žodžių nusipelnė ir kasmet originaliai pasipuošianti „Gausa“, „Gerry Weber“, sukūrę asketišką estetiką bei „Krantas Travel“, papuošimais atspindėjęs miesto simbolius bei bendrovės tematiką.

Savo simpatijas balsuodami portale www.ve.lt galėjo išreikšti ir patys miestiečiai. Parduotuvės „Batų kalnas“ iš PC „Grandus“ puošmenos, sulaukusios 813 balsų, buvo pripažintos gražiausiomis vidinių vitrinų kategorijoje.

Daugiausia portalo lankytojų balsų – net 3 132 – balsuojant už gražiausią išorinę kalėdinę vitriną sulaukė Klausos centras. Apdovanojimo atvykusi atsiimti klausos protezavimo specialistė Jolita Eidukevičienė akcentavo, kad ją maloniai nustebino žinia apie laimėjimą. Pačių darbuotojų sukurtais papuošimais vitrinose, jos teigimu, tikrai džiaugėsi centro lankytojai.

„Pas mus yra įvairaus amžiaus klientų, tačiau prie papuošimų ėjo ir mažyliai, ir senoliai, kurie norėjo paliesti, pasiklausyti“, – šnekėjo J. Eidukevičienė, pridūrusi, jog puošyba labiausiai džiaugėsi žmonės, užsidėję klausos aparatus ir išgirdę iš vitrinos sklindantį paukščių čiulbėjimą bei muzikos garsus.

Visiems laimėtojams buvo įteiktos dienraščio „Vakarų ekspresas“ ir Klaipėdos savivaldybės dovanos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.