Kultūra

2015.01.07 12:37

Konkurse „Kuriam kiną!“ geriausiu pripažintas animacinis filmas

LRT.lt2015.01.07 12:37

Paskelbti jauniesiems kino kūrėjams skirto trečius metus organizuojamo trumpametražių filmų konkurso „Kuriam kiną!“ nugalėtojai. Geriausiu komisija ir internete balsavę kino gerbėjai išrinko šviesią ir šventišką istoriją „Viltis“ („The Hope“), kurią konkursui pristatė Adas Juška iš Šepetos.

Paskelbti jauniesiems kino kūrėjams skirto trečius metus organizuojamo trumpametražių filmų konkurso „Kuriam kiną!“ nugalėtojai. Geriausiu komisija ir internete balsavę kino gerbėjai išrinko šviesią ir šventišką istoriją „Viltis“ („The Hope“), kurią konkursui pristatė Adas Juška iš Šepetos.

Tai pirmas kartas, kuomet konkurse geriausiu pripažįstamas animacinis filmas, pranokęs veiksmo ir dramos žanrų trumpametražius. A. Juška komisijos narius ir gerbėjus nustebino puikiai išpildyta animacijos žanro istorija, teigiama pranešime spaudai.

„Kiekvienais metais sulaukiame animacinių darbų, bet šis trumpametražis darbas yra bene labiausiai nustebinęs komisiją per trejus metus. Kokybiškai išpildyti animacinio filmo reikalavimus yra sudėtinga, ypač pradedantiems kino kūrėjams, bet A. Juškos papasakota Kalėdinės vilties istorija puikiai susidorojo su šiais iššūkiais ir nusipelnė geriausių vertinimų“, – pranešime cituojamas vienas iš projekto iniciatorių Tadas Bojarskas.

Daug diskusijų ir gerbėjų palaikymo sulaukė ir kiti finalininkų darbai. Kai kurie vardai žiūrovams jau buvo pažįstami iš ankstesnių „Kuriam kiną!“ konkursų, viena iš šių metų finalininkių Gintarė Pakulytė pernai tapo konkurso nugalėtoja. T. Bojarsko teigimu, dėl antros ir trečios vietos šiais metais aktyviausiai susirungė kriminalinio ir veiksmo žanro trumpametražiai.

„Efektingas kameros darbas, puikus grimas ir šviesos parinkimas – stiprioji antrą vietą užėmusio Albino Kirkilo filmo „Melodija audrai“ („Tune for Thunder“) ir trečią vietą pelniusio Deniso Deikovo trumpametražio „Šiukšlės“ pusė“, – sako „Kuriam kiną!“ iniciatorius.

Pasak T. Bojarsko, trejus metus vertindama konkursantų darbus komisija pastebėjo, kad Lietuvoje atsiranda vis daugiau jaunųjų kino kūrėjų, profesionaliai valdančių kamerą, tinkamai derinančių garso ir šviesos efektus bei kitas technines detales. Visgi projekto iniciatorius priduria, kad labai svarbu nepamiršti, jog kino juostos sėkmei būtini ir kiti elementai.

„Norint sukurti gerą filmą, kuris išsiskirtų ir išliktų žiūrovų atmintyje, nepakanka išpildyti technines detales. Labai svarbu nepamiršti originalumo, filmo nešamos žinutės ir vaidybos“, – sako T. Bojarskas.

Konkursantų darbus vertino projekto iniciatorius T. Bojarskas, Paulius Juočeris, kino operatorius Narvydas Naujalis ir reklamų režisierius Jonas Trukanas.

Konkurso nugalėtojui A. Juškai atiteks skrydis oro balionu, A. Kirkilas ir D. Deikovas bus apdovanoti edukacinės kino literatūros ir filmų rinkiniais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.