Naujienų srautas

Kultūra2019.03.15 17:00

Naujame Rimo Sakalausko filme – naktinis vienišųjų siautulys

LRT.lt 2019.03.15 17:00

Vienas talentingiausių jaunosios kartos videomenininkų Rimas Sakalauskas kovo 18 dieną MO renginių salėje pristatys savo naujausią trumpametražį filmą „In Disposition“.

R. Sakalausko kūriniai pelnė didelį pripažinimą tiek Lietuvos, tiek užsienio meno pasaulyje. Menininkas kuria kartu su garsiausias Lietuvos teatro režisieriais, o už vaizdo projekcijas spektakliams buvo apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi“.

Praėjusiais metais R. Sakalauskas pripažintas geriausiu „ArtVilnius“ jaunuoju menininku. Jo videodarbus galerija „Meno niša“ jau yra pristačiusi tarptautinėse meno mugėse Berlyne, Londone, Vienoje, Briuselyje, Paryžiuje, Maskvoje ir Kijeve.

Naujausiame kūrinyje menininkas klausia, ar mūsų visuomenė serga nuo individualizmo. Ši tema bus aptarta ir diskusijoje, kuri lydės kūrinio pristatymą. Pokalbyje dalyvaus menotyrininkė, kuratorė Sonata Baliuckaitė, filosofas Nerijus Milerius, kūrinio autorius R. Sakalauskas.

Filme „In Disposition“ menininkas stebi įprastą dieną Vilniuje: ryte iš miegamųjų rajonų traukia pagyvenę žmonės, naktį centre nerūpestingai linksminasi jaunimas. Pasak Rimo, šioms žmonių grupėms, nors jos iš pažiūros skirtingos, būdingas vienatvės jausmas.

„Viename pasaulyje turime Kalvarijų turgaus, Šnipiškių apylinkių pagyvenusius, nepasiturinčius žmones. Didžiąją dalį gyvenimo jie pragyveno anoje sistemoje ir naujoji ekonominė tvarka, panašu, jų gyvenimo kokybės nepakėlė. Jie – šios sistemos pralaimėtojai, likę ekonomikos augimo paraštėse.

Kita vertus, matome Vilniaus naktinio gyvenimo vaizdus su greitkeliais, pramogų centrais. Tai yra jaunimas ir ši žmonių grupė priskiriama laimėjusiųjų pusei. Naujoji sistema jiems suteikė daugiau galimybių, laisvių ir teisių, turto“, – pasakoja R. Sakalauskas.

Menininkas teigia, kad naktinio miesto šurmulys labiau atskleidžia ne laimintį jaunimą, o norą užsimiršti, pabėgti nuo rutinos į dar vieną pasilinksminimą. „Iš esmės žmonės, nors ir būdami susibūrimo vietose ar socialiniuose tinkluose, vis tiek atrodo vieniši“, – priduria menininkas.

R. Sakalausko kūrinio „In Disposition“ pristatymas MO renginių salėje yra nemokamas ir atviras visiems, tačiau vietų skaičius salėje ribotas.

R. Sakalauskas dalyvavo laidoje „Stambiu planu“. Pasižiūrėkite įrašą:

Stambiu planu. Rimas Sakalauskas
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi