Naujienų srautas

Kultūra2014.12.29 17:19

Įsimintiniausiu Kauno menininku išrinktas aktorius D. Svobonas

BNS 2014.12.29 17:19

Įsimintiniausiu Kauno menininku 2014 metais išrinktas aktorius Dainius Svobonas, pirmadienį paskelbė Kauno menininkų namai.

Įsimintiniausiu Kauno menininku 2014 metais išrinktas aktorius Dainius Svobonas, pirmadienį paskelbė Kauno menininkų namai.

D. Svobonas tapo septynioliktuoju Meno kolegijos ir miestiečių išrinktu įsimintiniausiu miesto menininku.

„Aktorius D. Svobonas – išskirtinė asmenybė Lietuvos teatro scenoje. Jo indėlis į Lietuvos kultūrą, kūrybinė jėga, aktorinis talentas, atsidavimas žiūrovui ir teatrui neabejotinai sąlygojo šios asmenybės tapsmą svarbiu reiškiniu visos Lietuvos kultūros kontekste. Sukūręs daugiau nei keturiasdešimt teatrinių vaidmenų, D.Svobonas pretenduoja tapti viena iš pagrindinių lietuviško teatro figūrų, užburiančių žiūrovus aktorinės meistrystės profesionalumu, tikslumu ir universalumu – jo kūrybinėje biografijoje susipina psichologinių ir sudėtingų bei komiškų ir ekspresyvių personažų kūrimo trajektorijos“, – rašoma Kauno menininkų namų pranešime.

Sausio 8 dieną vyksiančioje iškilmingoje pagerbimo ceremonijoje įsimintiniausio Kauno menininko vardas, kaip jau įprasta, bus įrašytas Stasio Žirgulio sukurtoje skulptūroje „Sparnuotoji kolona“, joje jau yra 25-ių Kauno menininkų vardai.

Įsimintiniausiais šių metų menininkais taip pat pretendavo tapti architektas Darius Čiūta, kompozitorius Algimantas Kubiliūnas, fotografas Donatas Stankevičius, skulptorius Adolfas Teresius, rašytoja Dovilė Zelčiūtė ir skulptorius Stasys Žirgulis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi