Kultūra

2019.03.14 21:25

Vytautas Rumšas kviečia tęsti kelionę į Ingmaro Bergmano personažų vidinį pasaulį

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.03.14 21:25

Nacionaliniame dramos teatre premjera – aktorius ir režisierius Vytautas Rumšas pristato antrą spektaklį pagal Ingmaro Bergmano pjesę „Scenos iš vedybinio gyvenimo“.

Prieš kelerius metus aktorius ir režisierius Vytautas Rumšas nacionaliniame dramos teatre pastatė spektaklį pagal I. Bergmano pjesę „Intymūs pokalbiai“. Ketvirtadienio vakarą teatre – jo spektaklio pagal kitą I. Bergmano pjesę „Scenos iš vedybinio gyvenimo“ premjera. Pasak V. Rumšo, šis spektaklis yra tarsi pirmojo pratęsimas, nors pjesė kita, jose randa sąlyčio taškų – abi jos apie moters ir vyro tarpusavio santykius. 

„Jis yra baisiai gilus, tai leidžia ne tik man, bet ir artistams toliau keliauti tų personažų vidiniais pasauliais, kokie jie begali būti. Tokie vedybiniai santykiai Lietuvoje – kokie 80 proc., dėl to ta pjesė yra labai daug kam atpažįstama“, – kalbėjo V. Rumšas.

Autobiografiniais faktais yra paremti tiek „Intymūs pokalbiai“, tiek „Scenos iš vedybinio gyvenimo“. I. Bergmanas pjesėse atskleidžia poros santykius, meilę, pavydą, atšalimą, išdavystę, kaltę. Spektaklyje vaidina ir „Intymiuose pokalbiuose“ vaidinusios Dalia Storyk, Adrija Čepaitė, taip pat Evaldas Jaras, Povilas Budrys, Saulius Balandis, Jurga Kalvaitytė, Toma Vaškevičiūtė, Salvijus Trepulis, Vesta Grabštaitė.

„Čia yra priminimas, kad aktorius turi būti pirmas scenoje, visa kita jam gali padėti. Čia iš tikrųjų esu aktorinio teatro pasekėjas“, – sakė režisierius.

Spektaklio „Scenos iš vedybinio gyvenimo“ premjera – ketvirtadienio vakarą nacionalinio dramos teatro Mažojoje salėje.

Panorama
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.