Kultūra

2014.12.25 09:43

Vilniaus arkivyskupas kviečia per Kalėdas atrasti ramybę

BNS2014.12.25 09:43

Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas kreipdamasis į tikinčiuosius šv. Kalėdų proga kvietė atrasti ramybę ir dalytis savo laiku bei meile su artimaisiais.

Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas kreipdamasis į tikinčiuosius šv. Kalėdų proga kvietė atrasti ramybę ir dalytis savo laiku bei meile su artimaisiais.

Arkivyskupo teigimu, Kalėdų šventės padeda sumažinti nerimą, kurį kelia įtempta geopolitinė padėtis ar asmeniniai rūpesčiai.

„Šiomis dienomis dažnai atsiduriame dideliame šurmulyje, į kurį mus įtraukia pasirengimo šventėms darbai, šventinės pramogos, savi rūpesčiai ar bendras visuomenės reikalų sūkurys. Įvairūs vietiniai ir pasaulio įvykiai – ekonominė nežinomybė, kariniai ir teroristiniai veiksmai įvairiuose pasaulio kraštuose, net ir mūsų asmeniniai rūpesčiai gali kelti didelį nerimą mūsų gyvenime ir tarpusavio santykiuose“, – teigia arkivyskupas.

„Kalėdų šventės siūlo mums priešnuodį, kurį reikia įsisavinti, kad jis būtų efektyvus ir neišblėstų su paskutiniu kalėdiniu renginiu ar žaisliukų nuo kalėdinės eglutės nurinkimu“, – rašoma kalėdiniame laiške.

Pasak dvasininko, tik tik tiesioginis ryšys su Kristumi, kvietimas, kad jis naujai užgimtų širdyse, gali suteikti žadamą ramybę ne tik per šventes, bet ir visam gyvenimui.

„Priimkime į savo širdis Kristaus nešamą ramybę, kad ją pajustų kiekvienas, su kuriuo susitiksime per šias šventes. Patyrę Kristų savo širdyje, atsigręžkime į kitus ir dalinkimės tuo, ką per Jį esame gavę, – savo laiku, materialinėmis gėrybėmis, o svarbiausia – ta meile, kuria Jis mus pamilo“, – teigė G.Grušas.

Šalies vadovai šv. Kalėdų išvakarėse Lietuvos gyventojams palinkėjo vienybės ir pakvietė su viltimi žvelgti į ateinančius metus.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės teigimu, gražiausios metų šventės tradicijos sujungia visą Lietuvą.

„Šį vakarą prie Kūčių stalo dalindamiesi kalėdaičiu, dalinamės gerumu ir viltimi. Šviesiai prisimename tuos, kurių nėra šalia mūsų. Linkime stiprybės, laimės ir norų išsipildymo patiems brangiausiems žmonėms. Įsiklausykime ir išgirskime, padrąsinkime ir padėkime. Branginkime ir puoselėkime savo namus ir Tėvynę“, – teigė prezidentė.

Premjeras Algirdas Butkevičius sakė, kad nepaisant geopolitinės įtampos besibaigiantys metai Lietuvai buvo gana sėkmingi – pastatytas suskystintų gamtinių dujų terminalas, pasirengta euro įvedimui.

„Mielieji, tegul Jūsų šeimas, artimuosius ir bičiulius aplanko didžiosios Kalėdų šventės palaima, tegul lydi artumo, bendro buvimo džiugesys, didelio tikėjimo dvasia. Juk širdžių šiluma tirpdo sienas tarp žmonių, o pasitikėjimo jėga griauna jas tarp valstybių“, – teigė ministras pirmininkas.

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė linkėjo kurti „išmintingą darną, nešančią pilnatvę ir gerovę“, kad Lietuvoje „kiekvienas jaustųsi saugus, reikalingas ir mylimas“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.