Kultūra

2014.12.23 14:51

Paskirta nauja Kultūros tarybos narė

BNS2014.12.23 14:51

Vyriausybė antradienį vykusiame posėdyje paskyrė humanitarinių mokslų daktarę Pillę Veljatagą į Kultūros tarybą.

Vyriausybė antradienį vykusiame posėdyje paskyrė humanitarinių mokslų daktarę Pillę Veljatagą į Kultūros tarybą.

Lietuvos kultūros tyrimų instituto mokslininkė P. Veljaga kaip tautinių mažumų (bendrijų) atstovė taryboje pakeis Stanislavą Vidtmanną.

S. Vidtmannas iš pareigų atsistatydino rugsėjį, kai buvo paskirtas dirbti Lietuvos energetikos atašė Lenkijoje.

Estė P. Veljaga Lietuvoje gyvena nuo 1957 metų, ji yra Lietuvos dailininkų sąjungos Menotyros sekcijos ir Lietuvos estetikų asociacijos narė.

Kultūros tarybai vadovauja kultūros vadybininkė Daina Urbanavičienė, jai taip pat priklauso kompozitorius Vidmantas Bartulis, menotyrininkė Rūta Janonienė, teatro kritikas Vaidotas Jauniškis, bibliotekininkė Rima Maselytė, architektas Kęstutis Pempė, dailininkas Saulius Valius, kultūros vadybininkas, muzikos edukologas Remigijus Vilys ir fotomenininkas Stanislovas Žvirgždas.

Kultūros taryba atsakinga už kultūros ir meno programų, projektų ir kitokių priemonių finansavimą. Ji taip pat turi administruoti Kultūros rėmimo fondo lėšas, skirti kultūros ir meno kūrėjams stipendijas ir kitokią finansinę paramą, organizuoti kultūros ir meno tyrimus, koordinuoti jų gyvendinimą, stebėti, kaip projektai įgyvendinami.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.