Naujienų srautas

Kultūra2014.12.20 21:15

Skirtingų kartų aktoriai pristato bendrą kūrinį – „Rotšildo smuiką“

Premjeriniame Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro monospektaklyje „Rotšildo smuikas“ vaidmuo atiteko legendiniam šio teatro aktoriui ir scenos veteranui Romualdui Urviniui. Pjesė tarsi specialiai sukurta jam. Pats aktorius parengė pjesės inscenizaciją ir sukūrė pagrindinį vaidmenį. 

Premjeriniame Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro monospektaklyje „Rotšildo smuikas“ vaidmuo atiteko legendiniam šio teatro aktoriui ir scenos veteranui Romualdui Urviniui. Pjesė tarsi specialiai sukurta jam. Pats aktorius parengė pjesės inscenizaciją ir sukūrė pagrindinį vaidmenį. 

„Sudėjau savo klaidas. Tai labai susišaukia su mano gyvenimu, net su šeimynine padėtimi. Man tai buvo labai brangu, norėčiau, kad būtų brangu ir žiūrovui, kad tai būtų jam priimtina, rimtam žiūrovui“, – mintimis apie spektaklį dalijasi R. Urvinis.

Šalia per 100 vaidmenų sukūrusio R. Urvinio atsiskleidžia  ir autorių vaidinantis jaunosios kartos aktorius Jonas Čepulis. Jo teigimu, lengva justi, kad pagrindinį vaidmenį atlieka labai stiprus artistas.

„Jo padavimas duoda tokį nusiteikimą, tonaciją, jo pasiruošimas ,susikaupimas, ramybė, atsinešama į darbą, dūšios įdėjimas... Gera tai jausti ir kartu norisi kabintis, dar ir dar išsiaiškinti“, – sako J. Čepulis.

„Rotšildo smuikas“ – tai pirmas režisieriaus Mariaus Cemnicko darbas. Ketverius metus teatre vaidinantis režisierius tikina nuolat ieškojęs, ką statyti. Taip sutapo, kad jis ir R. Urvinis, skirtingų kartų kūrėjai, pjesę suprato vienodai. Režisieriaus teigimu, labai gražu, kad spektaklis pasirodys būtent tokiu metu – prieš Kalėdas. Esą kiekvienas pamatęs šį spektaklį, supras, nesvarbu, kokio amžiaus, kad labai svarbu pabūti su savimi, sau išsakyti savo nuodėmes ir viską sau išpažinti.

Spektaklis „Rotšildo smuikas“ Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre bus vaidinamas ir kitąmet.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi