Kultūra

2014.12.18 16:49

R. Granauskui skirtas Kultūros ministerijos garbės ženklas įteiktas po mirties

BNS2014.12.18 16:49

Kultūros ministras Šarūnas Birutis ketvirtadienį įteikė rašytojui, prozininkui Romualdui Granauskui skirtą garbės ženklą „Nešk savo šviesą ir tikėk“ po mirties.

Kultūros ministras Šarūnas Birutis ketvirtadienį įteikė rašytojui, prozininkui Romualdui Granauskui skirtą garbės ženklą „Nešk savo šviesą ir tikėk“ po mirties.

Apdovanojimas rašytojui skirtas šių metų balandį R. Granauskui minint 75 metų jubiliejų, tačiau tuomet jis negalėjo garbės ženklo atsiimti dėl ligos. Ketvirtadienį apdovanojimą priėmė rašytojo dukra Inga su vyru Raimondu, pranešė Kultūros ministerija.

„Labai gaila, kad likimas paankstino rašytojo Romualdo Granausko išėjimą, atimdamas iš mūsų galimybę Jam įteikti šį garbingiausią ministerijos apdovanojimą. Tai ženklas, teikiamas iškilioms Lietuvos kultūros asmenybėms už jų viso gyvenimo darbus Lietuvos kultūrai“, – sakė Š. Birutis.

R.Granauskas po sunkios ligos mirė šių metų spalio 28 dieną.

Žinomiausi jo kūriniai – apysaka „Gyvenimas po klevu“, romanai „Duburys“, „Kenotafas“, „Šventųjų gyvenimai“.

R.Granauskas buvo apdovanotas įvairiomis literatūrinėmis premijomis, 1999 metais jam skirta Vyriausybės meno premija, 2000 metais – Nacionalinė kultūros ir meno premija.

1999 metais jis buvo apdovanotas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiumi.

Pernai R. Granauskas pripažintas kūrybiškiausios knygos autoriumi.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.