Kultūra

2015.09.08 13:45

Lenkų ir danų filmas „Ida“ laimėjo Europos Parlamento LUX kino apdovanojimą

ELTA2015.09.08 13:45

Lenkijos režisieriaus Pawelo Pawlikowskio kartu su Danijos prodiuseriais sukurtas filmas „Ida“ šiemet laimėjo Europos Parlamento įsteigtą LUX kino apdovanojimą.

Lenkijos režisieriaus Pawelo Pawlikowskio kartu su Danijos prodiuseriais sukurtas filmas „Ida“ šiemet laimėjo Europos Parlamento įsteigtą LUX kino apdovanojimą.

Filme pasakojama apie našlaitę, kuri, prieš priimdama vienuolės įžadus, leidžiasi į kelionę, o jos metu sužino tikrąsias savo šaknis. Trečiadienį Strasbūre surengtoje iškilmingoje ceremonijoje apdovanojimą režisieriui įteikė EP pirmininkas Martinas Schulzas, praneša EP spaudos tarnyba.

EP pirmininkas pažymėjo: „Europietiški filmai neapsiriboja atsitiktinių vietų ar įvykių pasakojimu, o veikiau atskleidžia specifines situacijas tam tikru istoriniu laikotarpiu. Jie mums leidžia susipažinti su mūsų bei mūsų kaimynų istorijomis ir kitų valstybių gyvenimu. Europietiškas kinas leidžia sustiprinti bendrumo jausmą ir įveikti valstybių sienas.“

„Teikdamas LUX kino apdovanojimą, Europos Parlamentas sukūrė naujus saitus tarp Europos filmų kūrėjų ir žiūrovų skirtingose šalyse, kurie kitaip neturėtų galimybės pažiūrėti tą patį filmą“, – pažymėjo režisierius P. Pawlikowskis, dėkodamas už apdovanojimą.

Kiti šių metų LUX apdovanojimo finalininkai buvo slovėnų režisieriaus Roko Bičeko filmas „Klasės priešas“ ir prancūzų režisierės Celine Sciamma juosta „Merginų gauja“. Jų kūrėjai trečiadienį taip pat buvo apdovanoti Europos Parlamente.

LUX apdovanojimą Europos Parlamentas kasmet teikia filmui, iliustruojančiam esmines Europos vertybes arba keliančiam klausimus apie jas, taip pat atskleidžiančiam žemyno kultūrinę įvairovę ar ES vienijimosi problematiką. Trims šių metų LUX apdovanojimo finalininkams suteikta Europos Parlamento parama, skirta subtitruoti šiuos filmus visomis oficialiomis ES kalbomis. Laureatą balsuodami išrenka europarlamentarai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.