Kultūra

2014.12.17 15:49

Šokėja U. Dievaitytė pristato spektaklį „Alkis“

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.12.17 15:49

Madride gyvenanti ir kurianti choreografė Ugnė Dievaitytė trečiadienio vakarą kviečia į premjerą. Vilniuje – jos šokio spektaklio „Alkis“ premjera. Pasak kūrėjos, alkis – tai savęs ieškojimas.

Madride gyvenanti ir kurianti choreografė Ugnė Dievaitytė trečiadienio vakarą kviečia į premjerą. Vilniuje – jos šokio spektaklio „Alkis“ premjera. Pasak kūrėjos, alkis – tai savęs ieškojimas.

U. Dievaitytė pastaruosius porą metų „Naujojo Baltijos šokio“ festivalyje rodė savo darbus, kurtus drauge su kolege iš Brazilijos, šokėja Poliana Lima. Naujausią savo darbą ji kūrė drauge su ispanų operos soliste Rosa Miranda Fernandez. Ji teigia, kad alkis – tai jutiminis pasakojimas apie moterį ir jos identiteto paieškas.

„Alkis nėra susijęs su maistu. Aš kalbu apie alkį kaip abstrakčią sąvoką, kai mes kažko esame išalkę gyvenime: tai gali būti susiję su egzistenciniu alkiu arba identiteto alkiu, arba meilės alkiu. Man alkis yra didžiulis troškimas užpildyti tuščias erdves, gyvenimo tuštumas, kur kažko trūksta“, – aiškina šokėja U. Dievaitytė.

Šiame spektaklyje U. Dievaitytė bendradarbiauja su dainininke R. M. Fernandez ir teigia norėjusi patyrinėti sąveiką tarp balso ir kūno.

„Atsirado idėja patyrinėti, kaip balsas ir kūnas galėtų bendrauti, kaip jų sąveika galėtų atsirasti. Man buvo įdomu pirmiausia žmogus, kuris dainuoja ir stebi šokį, kas vyksta su jo balsu, ar jis kinta, ar ne. Kaip, priklausomai nuo judesių kokybės, keičiasi šokis. Lygiai taip pat buvo įdomu, kai kažkas dainuoja, o tas stebintysis, klausantysis šoka, kaip jį veikia balsas“, – pasakoja U. Dievaitytė.

Dainininkė sako, kad tokio pobūdžio projekte ji dalyvauja pirmą kartą, iki šiol dainuodavo operose ir dramos spektakliuose.

„Čia yra daugiau laisvė išreikšti save, daugiau improvizacijos, galimybės eksperimentuoti, nes operoje ir kituose projektuose, kuriuose dalyvauja, viskas labai struktūrizuota, ką ir kur turi dainuoti. Viena, kai dainuoji nejudėdamas, o kai reikia judėti, balsas keičiasi, man įdomu stebėti, kaip kinta balsas“, – teigia dainininkė R. M. Fernandez.

Spektaklio premjera „Menų spaustuvėje“ įvyks trečiadienio vakarą, vėliau spektaklis bus rodomas Hagoje ir Madride, o pavasarį – vėl Vilniuje, „Naujojo Baltijos šokio“ festivalyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.