Kultūra

2019.03.13 21:50

Kaune prasideda festivalis „Nerk į teatrą“

Loreta Mačiulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.03.13 21:50

Nacionalinis Kauno dramos teatras kviečia į festivalį „Nerk į teatrą“. Programoje – daugiau nei 40 renginių: trijų užsienio trupių pasirodymai, kūrybinės dirbtuvės ir specialiai festivaliui sukurta eksperimentinė premjera „Kaunas WiFi“.

Specialiai festivaliui „Nerk į teatrą“ Izraelio menininkas Arielis Brownas kartu lietuvių  aktoriais sukūrė spektaklį „Kaunas WiFI“.

Spektaklis vaidinamas anglų kalba, kompiuterinio žaidimo „Mincraft“ stiliumi.

„Pagrindinis tikslas ir idėja buvo nuo pat pradžių daryti kažką kitaip, negu esam įpratę daryti, nes jeigu diena iš dienos tu darai tą patį arba bandai kurti kažką, bet per tam tikras normas, per taisykles, prie kurių esi įpratęs, o čia dabar mes iššokom iš komforto zonos, ir yra viskas kitaip“, – sakė aktorius Gintautas Bejeris.

Kurtas kaip vienkartinis projektas, šis spektaklis, pasak nacionalinio Kauno dramos teatro direktoriaus Egidijaus Stanciko, planuojama, nuo kito sezono bus įtrauktas į teatro repertuarą.

„Izraelio menininkai atliepia labai aktualią jaunimo problemą, kuomet kompiuterinis žaidimas pavagia jį iš aplinkos, visą užvaldo ir netgi diktuoja elgsenoje veiksmus, kurie nėra kuriantys santykius, o privedantys prie spektaklio finalo“, – pasakojo E. Stancikas.

Festivalio programoje – daugiau nei 40 renginių: užsienio trupių pasirodymai, kūrybinės dirbtuvės ir ekskursijos po teatro užkulisius.

Ketvirtadienį festivalyje – grimo, teatrinių žaidimų, modernaus šokio ir kūrybinių dirbtuvių darželinukams ir pradinukams diena. Penktadienį – teatro profesijų „matavimosi“ dirbtuvės vyresniesiems, o šeštadienį laukiamos šeimos.

Panorama
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.