Kultūra

2019.03.14 18:32

Antroje Babel Mnauar parodoje sostinėje: kraujo ryšiai ir santykiai, jungiantys žmones

Virginija Sližauskaitė, LRT.lt2019.03.14 18:32

Menininko Babel Mnauar gyvenimo kelionė tęsiasi per skirtingus kraštus – nuo Vidurio Rytų iki Pietų ir Šiaurės Europos šalių. Tokią pačią kelionę patiria ir jo kūrinių herojus, kurio epopėja atskleista antroje B. Mnauar personalinėje parodoje, ketvirtadienio vakarą atidarytoje „Grafo“ galerijoje.

Paroda vadinasi „Blueprint of life“, o apsilankę joje gali išvysti naujausius menininko tapybos darbus. Kūriniuose, regis, visiems žmonijos nariams aktualios ir jautrios temos – tai tarpusavio santykiai, žmonių jungtys, kraujo ryšiai pasaulyje.

Pats kūrėjas B. Mnauar, antrą kartą džiuginantis vilniečius ir miesto svečius savo darbai, sako visuomet ieškantis grožio ir tai fiksuojantis: „Mano tėvas, kol skusdavosi, buvo įpratęs dainuoti. Jis stovėdavo ten lyg medis, padengtas sniegu, susimaišęs su saulės geltonumo spalva, o kaktoje spindėdavo žalias jazminų krūmas. Aš vis dar galiu girdėti jo balsą savo spalvose ir jo spalvas savo galvoje! Aš nesu tikras ar parodos pavadinimas „Blueprint of life (DNR)“ pasirinko mane ar aš jį pasirinkau, o gal tai buvo mano tėvas ir jo kraujas tekantis mano venomis?“

Pirmąją parodą B. Mnauar Vilniuje surengė maždaug prieš metus. Kaip aną kartą, kalbėdamas su LRT.lt, sakė tapytojas, pati svarbiausia varomoji jėga menininkui yra jausmai: „Nesvarbu, ar kalbame apie muziką, ar teatrą, svarbiausias aspektas – jausmai.“

Pasak B. Mnauar, kai kurie kuria vedami skausmo, bet jis pasisako už šviesius kūrinius. „Mūsų pasaulyje ir taip vyksta daug karų, tragedijų, todėl norisi žmonėms suteikti ką nors gražaus. Savo tapyba išreiškiu ir save, ir kitus. Paveiksluose bandau išreikšti žmonių tarpusavio bendravimą, tik pasireiškiantį ne žodžiais, o per kūno kalbą. Dėl šios priežasties daug idėjų randu šiuolaikiniame šokyje. Tačiau įkvėpti mane gali ir kas nors, ką pamatau miesto gatvėje. Arba tai, ką įsivaizduoju“, – LRT.lt sakė menininkas.

Paroda „Blueprint of life“ – „Grafo“ galerijoje, Trakų g. 14. 

Atidarymo akimirkos – galerijoje. 

 

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.